У Польщі пообіцяли відповісти на висилку свого консула з Білорусі

Польща «негайно і адекватно» відповість на висилку свого консула з Білорусі, заявив заступник міністра закордонних справ країни Марчін Пшідач в ефірі Польського радіо.


Раніше МЗС Білорусі запропонував польському консулу в Бресті Єжи Тімофеюку покинути територію республіки після його участі в неофіційному заході, присвяченому «дня проклятих солдатів».

«Ми вважаємо рішення білоруської влади повністю безпідставним і незрозумілим. Польща негайно і адекватно відповість на це безпідставне рішення», — заявив Пшідач.

Говорячи про вшанування «проклятих солдатів», Пшідач зазначив, що «в минулі роки, в тому числі в Білорусі, вже проходили подібні заходи».

«Прокляті солдати» — учасники антирадянських і антикомуністичних підпільних організацій в Польщі на пізніх етапах Другої світової війни, а також після її завершення. Одним з «героїв», в честь яких проводиться даний захід, є Ромуальд Райс на прізвисько «Бурий» — військовий злочинець, винний, зокрема, в масовому вбивстві людей за ознаками національності та віросповідання.

МЗС Білорусі раніше заявив, що Мінськ наполягає на дотриманні Польщею зобов’язань щодо недопущення героїзації нацизму, врахує у відносинах з Варшавою її підходи до «абсолютно неприйнятною практику прославляння військових злочинців».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,