Папа римський Франциск зустрівся з черницею, яка зникла у 2017 році

Папа римський Франциск зустрівся з черницею, яка зникла у 2017 році

Папа римський Франциск зустрівся з колумбійської черницею, визволеного з полону в Малі.

Жінку викрали бойовики-ісламісти чотири роки тому, повідомило Reuters.

У заяві Ватикану мовиться, що Папа Франциск зустрівся з сестрою Глорією Сесілією Нарваес в базиліці Святого Петра незадовго до того, як відслужив там месу.

Глорія Сесілія Нарваес була викрадена в лютому 2017 року неподалік від кордону з Буркіна-Фасо бойовиками Фронту звільнення Макін (MLF, відомий як Рух звільнення Макін або Катібат Макина – ісламістське угруповання в Малі, пов’язана з «Аль-Каїдою»).

Протягом багатьох років надходили нерегулярні повідомлення про її безпеки в полоні. Раніше в цьому році двоє європейців, яким вдалося втекти з полону, повідомили, що з нею все в порядку. У березні її брат отримав від неї листа, що підтверджує, що вона все ще жива, уточнює BBC.

Черницю вдалося звільнити після петицій про допомогу з боку Франції, заявила віце-президент і міністр закордонних справ Колумбії березня Люсія Рамірес. Про зусиллях з визволення черниці заявив і тимчасовий президент Малі Ассімі Гоито.

«Президент Малі вітає мужність і відвагу черниці. Це звільнення є вінцем чотирьох років і восьми місяців спільних зусиль декількох розвідувальних служб», – йдеться в заяві президента Малі.

Викрадення людей були прибутковим джерелом готівки для ісламістських угруповань в сахельскому регіоні Західної Африки, де вони ведуть повстанські виступи проти національних армій, французьких військ і миротворців Організації Об’єднаних Націй.

Військовий переворот в Малі стався на тлі цивільних хвилювань 18 серпня 2020 року. Тоді заколотники захопили президента країни Ібрагіма Бубакара Кейта, прем’єр-міністра Бубу Сіссе, голови національних зборів Малі Мусу Тімбіне і міністра економіки і фінансів країни Абдулая Даффі. Також був полонений ряд високопоставлених чиновників.

Опозиція вимагала відставки Кейт, військові закликали до політичної трансформації в країні, яка веде до загальних виборів. У травні 2021 року президент перехідного періоду в Малі Ба Ндау і прем’єр-міністр Моктар Уан подали у відставку і покинули свої пости. Ситуація в країні залишається нестабільною, в ній діє ряд протиборчих угруповань.

Поділитись