Паливний бак SpaceX Starship знову розірвався під час випробувань

Паливний бак SpaceX Starship знову розірвався під час випробувань

Компанія SpaceX провела чергове випробування прототипу космічного корабля Starship SN7.

В рамках тестування була перевірена міцність паливного бака, в яку заливається рідкий азот. Бак космічного корабля розірвався, але такий результат був цілком очікуваним і нікого не здивував.

Тестування проводилося на приватному космодромі компанії, розташованому в селі Бока-Чика, штат Техас. Метою випробування була перевірка міцності нержавіючої сталі, з якої виготовляється бак. Раніше компанія використовувала сплав 301, але в рамках проведеного тестування бак був зроблений з нержавіючої сталі 304L.

Під час випробування паливний бак раптово покрився інеєм і в якийсь момент його днище не витримало тиску і розірвалося. Те, що відбулося нікого не здивувало, тому що розрив був очікуваним – компанія хотіла з’ясувати, який тиск може витримати паливний бак.

Після розриву, прототип піднявся вгору на два метри і впав на бік. Конструкція повалилася в сторону заправної інфраструктури, але вона не постраждала. Через деякий час на місці події з’явився робот-пес Boston Dynamics, який працює на компанію SpaceX і відомий як Zeus. Він зайнявся оглядом конструкції, після чого стало зрозуміло, що у бака було пошкоджено тільки днище, а стінки не постраждали.

За словами Ілона Маска (Elon Musk), протікання бака – це кращий результат, ніж вибух. При досягненні тиску в 7,6 бар резервуар розірвався, але вибуху не було. Це означає, що в подальшому при виготовленні паливного бака буде використана сталь 304L.

Космічний корабель Starship в корені відрізняється від Crew Dragon, який недавно доставив двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Очікується, що Starship зможе доставляти людей на Місяць, Марс та інші планети.

Поділитись