Опозиція у Туреччині використовує штучний інтелект на виборах президента

Опозиція у Туреччині використовує штучний інтелект на виборах президента

Турецька опозиційна Народно-республіканська партія (НРП) інтегрувала технологію штучного інтелекту (Artificial Intelligence, AI) у систему підрахунку голосів із виборчих дільниць, щоб швидше отримувати результати під час другого туру президентських виборів.

«Ми оновили архітектуру нашої системи за допомогою технологій нового покоління, щоб підвищити безпеку та швидкість передачі даних. Ми також оновили нашу систему відстеження результатів голосування, інтегрувавши до неї технології штучного інтелекту для миттєвого аналізу результатів голосування, – розповів співрозмовник агентства. – З метою забезпечення безпеки системи в даний час недоцільно розкривати всі технічні деталі. Однак усі наші громадяни можуть бути спокійними за виборчу систему Народно-республіканської партії».

За словами джерела, усі вжиті заходи необхідні «для забезпечення безпеки виборів».

«Тому ми розраховуємо, що наші громадяни впевнено приходитимуть на виборчі дільниці та голосуватимуть», – додав він.

На президентських та парламентських виборах у Туреччині підрахунком голосів займається Вища виборча комісія (ЦВК), а результати оголошують уповноважені державні ЗМІ. Як правило, ними є Анатолійська агенція та телеканал TRT. Проте політичні партії мають право отримувати результати голосів із кожної виборчої дільниці від своїх представників.

Тим часом у ході підрахунку голосів на першому турі президентських виборів турецька опозиція звинуватила Анатолійське агентство у наданні неправдивих даних щодо підрахунку голосів. У держагентстві ці звинувачення категорично відкинули.

Поділитись