ЦВК Гагаузії відповіла на критику Кишинева щодо проведення виборів

ЦВК Гагаузії відповіла на критику Кишинева щодо проведення виборів

Центральна виборча комісія Гагаузької автономії відповіла на заяву правоохоронних органів Молдови про нібито виявлені порушення під час першого туру виборів глави регіону.

Там заявили, що керуються місцевим законодавством, яке не обмежує фізичних осіб пожертвуванням лише однієї середньомісячної заробітної плати, як наказує Центрвиборчком. Фізособа може пожертвувати не більше шести середніх щомісячних зарплат.

За даними ЦВК, фізичні особи на виборах пожертвувати конкуренту не більше 45 378 леїв (2 тисячі 257 доларів).

Раніше Центрвиборчком Молдови та генінспекторат поліції Міністерства внутрішніх справ республіки заявили про можливі порушення у виборчій кампанії в Гагаузії. Вони повідомили про необхідність роз’яснень, оскільки у фінансових звітах кандидатів на посаду голови автономії було зазначено разові пожертвування готівкою, що перевищують 11,5 тисяч леїв (645 доларів). Як вважає Кишинів, це порушує республіканський кодекс про вибори.

14 травня у Гагаузії відбудеться другий тур виборів, у якому беруть участь кандидати від партії «Шор» Євгенія Гуцул та Григорій Узун, якого підтримує Партія соціалістів.

Поділитись