Окупанти почали застосовувати в Україні “розумні” міни «Сміливець»

Окупанти почали застосовувати в Україні “розумні” міни «Сміливець»

У мережі опубліковано відео застосування ЗС Росії коригованої міни «Сміливець» на війні в Україні.

Зазначається, що снаряд 3Ф5 калібру 240-мм був випущений за позиціями ЗСУ з важкого міномету 2С4 “Тюльпан”. На кадрах видно, як до попадання в ціль міна в польоті залишає дві хмари чорного диму. Це моменти спрацьовування мініатюрних порохових зарядів, розміщених у соплах. Завдяки їм і відбувається корекція з лазерної вказівки коригувальника.

Повідомляється, що подібні снаряди з’явилися у російській армії на початку 1980-х років. Вони були створені за радянською технологією RCIC, яка передбачає корекцію на кінцевій ділянці балістичної траєкторії за 20-600 м до цілі. «Сміливець» може застосовуватися і для знищення укріплених споруд противника, і по цілях, що рухаються.

«Дальність стрільби сягає 9 кілометрів. При цьому точність наближена до високоточних ракет і керованих артилерійських снарядів. За ці властивості ряд фахівців прозвали боєприпас розумною міною. За приблизними розрахунками, лише кілька хвилин стрілянини «Сміливцем» за ефективністю може замінити 15-20-хвилинну артилерійську підготовку традиційними снарядами», — пише росЗМІ.

Поділитись