Охорону президента Словаччини посилили через погрози її родині

Охорону президента Словаччини посилили через погрози її родині

Охорона президента Словаччини Зузани Чапутової і членів її сім’ї була посилена через загрози, що надходять на їх адресу. Про це повідомив у четвер новинний портал sme.sk.

Чапутова, яка найближчими днями має оголосити своє рішення про те, чи добиватиметься переобрання на другий п’ятирічний президентський термін, отримала листи з вкладеними патронами, образами та різкими антисемітськими висловлюваннями. Крім того, надійшли анонімні сигнали про закладені в її будинку в місті Пезинок поблизу Братислави бомби.

Загрози розправи надійшли, згідно з порталом, на адресу 49-річної глави держави та її 19-річної та 22-річної доньок. Поліція активно розслідує ситуацію, що виникла, і веде пошук осіб, які погрожували президенту. Поки звинувачень не висунуто, зазначив портал.

У Словаччині після винесення парламентом у грудні минулого року вотуму недовіри правоцентристському уряду прем’єр-міністра Едуарда Хегера посилюється урядова криза. У неділю Хегер, кабміну якого Чапутова доручила тимчасово виконувати обов’язки, оголосив про відставку. Президент має намір 15 травня призначити уряд із чиновників без підтримки політичних партій, який, як вона сподівається, ефективно діятиме до призначених у країні на 30 вересня дострокових парламентських виборів.

На цьому тлі різко загострилися відносини Чапутової з найбільшою словацькою опозиційною партією «Напрямок – соціальна демократія», яка домагається проведення парламентських виборів у найближчі літні місяці. Президент, зокрема, заявила, що здійснить правові кроки проти лідера соціал-демократів, екс-прем’єра республіки Роберта Фіцо . Цей політик, за словами Чапутової, застерігає її, створюючи атмосферу ненависті.

Поділитись