Атмосферна обсерваторія США, розташована на схилі вулкана Мауна-Лоа на Гавайських островах, в перший раз за всю історію вимірювань зафіксувала концентрацію вуглекислого газу в атмосфері Землі, що перевищує позначку в 421 частину на мільйон.
Про це повідомила газета The Washington Post.
Як уточнює видання, раніше ця цифра ніколи не перевищувала 420 частин на мільйон.
Проте наголошується, що цей рекорд є лише поодиноким виміром, а показники концентрації вуглекислого газу в цю пору року і так зазвичай наближаються до пікових. За останні два місяці станція постійно фіксує показники, що перевищують 417 частин на мільйон, і середньорічний показник в підсумку може виявитися вище 416 частин на мільйон.
З кінця 1950-х років за концентрацією вуглекислого газу в атмосфері Землі щодня спостерігає Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США. Цей показник відстежує атмосферна станція на схилі вулкана Мауна-Лоа.
За останні 800 тис. Років і до початку індустріальної епохи рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі не перевищував 280 частин на мільйон. 11 травня 2019 вперше в історії Землі він досяг показника в 415,26 частин на мільйон. До цього концентрація вуглекислого газу досягала 415 частин на мільйон близько 4,5 млн років тому.
29 березня Національне метеорологічне управління Японії повідомило, що в 2020 році рівень концентрації вуглекислого газу (CO2) в країні досяг максимального показника за останні 33 роки.
Подібні виміри проводять в трьох основних точках – на території північно-східної префектури Івате, на південному острові Йонагуни і на островах Огасавара, також ведеться моніторинг екологічної ситуації з повітря і на морі.
З’ясувалося, що середні показники концентрації вуглекислого газу в зазначених місцях в минулому році склали від 414 до 417 частин на мільйон. Це стало рекордним показником з 1987 року, коли в Японії почали систематизувати подібну статистику. При цьому на початку 2000-х років цей показник знаходився на рівні 370.
У лютому повідомлялося, що вчені Томського політеху разом з колегами з вузів Чехії запропонували новий спосіб утилізації CO2 з атмосфери за допомогою енергії плазмона.
Метод передбачає отримання з CO2 органічних сполук, які застосовуються в різних сферах, в тому числі при створенні ліків.