У космосі виявлено джерело радіосигналів невідомого походження

У космосі виявлено джерело радіосигналів невідомого походження

Вчені Університету Макгілла в Канаді отримали нові дані, які переконливо доводять, що особливий тип нейтронних зірок – магнитари – є джерелами деяких швидких радіоcплесків (FRB).

Ними називають спалахи радіовипромінювання невідомого походження, які тривають частки секунди, але при цьому супроводжують викиди величезної кількості енергії. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Астрономи виявили незвичайно інтенсивний радіоспалахів, що виходить від магнитара, розташованого в Чумацькому Шляху. Інтенсивність спалаху радіовипромінювання була в три тисячі разів більше, ніж у будь-якого магнитара, виміряного до сих пір. Дослідники підрахували, що такий сплеск, якби він стався в іншій галактиці, не відрізнявся б від деяких FRB, що підтверджує версію, про те, що потужні радіоспалахи породжуються нейтронними зірками з надзвичайно потужними магнітними полями.

Однак залишається не ясно, чи є магнитари причиною походження всіх FRB. Деякі з радіоспалахів занадто інтенсивні, проте вчені вважають, що їх можуть породжувати більш молоді й активні магнитари.

Швидкий радіоімпульс триває кілька мілісекунд і супроводжується викидом в космічний простір величезної кількості енергії – такою, яку Сонце випромінює протягом декількох десятків тисяч років. Більшість дослідників припускають, що у цього явища природні причини, наприклад, спалахи наднових, зіткнення нейтронних зірок, активні чорні діри або магнитари.

Поділитись