Росія створить ракету на зміну українському «Зеніту»

Першу ракету-носій «Союз-5», запуск якої намічається в 2023 році, почнуть виготовляти в середині наступного року, повідомив генеральний директор Ракетно-космічного центру «Прогрес» (підприємство «Роскосмосу») Дмитро Баранов.

«Зараз йде виготовлення відробіткової зразків. На початку наступного року ми отримаємо новий алюмінієвий сплав, з якого почнемо (робити) теж невелика кількість випробувальних зразків, і, я думаю, до середини року, можливо, почнемо вже якісь то конструкції робити саме для (першої) льотної машини», — сказав він.

Розробка нової російської ракети середнього класу «Союз-5» ( «Іртиш») замість виробленої в Україні ракети «Зеніт» почалася в 2016 році. На першому місці «Союзу-5» планується використовувати двигун РД-171МВ — модернізований двигун від першого ступеня ракети «Зеніт», на другий — РД-0124МС — модернізований двигун від третього ступеня ракети «Союз-2.1б», замість виробленого в Україні двигуна РД-120 для «Зеніту».

У липні 2018 року Роскосмос уклав державний контракт з РКК «Енергія»на 61,2 мільярда рублів на створення і випробування ракети «Союз-5». В рамках льотних випробувань в 2023-2025 роках з космодрому Байконур передбачається виконати чотири пуски «Союзу-5». Виготовляти ракету буде РКЦ «Прогрес».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,