На тлі пандемії SARS-CoV-2 в світі можуть виникнути перебої з чаєм

На тлі пандемії SARS-CoV-2 в світі можуть виникнути перебої з чаєм

Через поширення коронавірусної інфекції в світі можуть виникнути неабиякі перебої з поставками такого популярного продукту, як чай.

За повідомленнями видання Financial Times, обмежувальні заходи, пов’язані з загрозою поширення коронавірусу, вже торкнулися світові центри виробництва і переробки чаю. У свою чергу, подібна ситуація в цій галузі може загрожувати глобальними проблемами, пов’язаними з поставками популярного в усьому світі продукту.

У багатьох африканських країнах і таких регіонах Індії, як Ассам і Дарджилінг, карантинні заходи вже суттєво вплинули на механізми логістики. Крім того, боротьба з коронавірусів може привести і до істотних втрат урожаю, а ще обмеження експорту чаю терміном на півроку.

«Перший урожай дарджілінга загублений, і якщо ми не відкриємося незабаром, ми втратимо і другий», – поскаржився президент компанії Warren Tea і голова асоціації Indian Tea Association Вівек Гоєнка.

Уже відомо, що індійські виробники втратили через введені заходів близько 150 тонн чаю, що становить 10% від усього обсягу виробництва. В результаті обмеження роботи порту Момбаса в Кенії виникли перебої з експортом популярного напою. Вплинуло введення комендантської години і на діяльність чайних заводів в Шрі-Ланці, проте на даний момент процес виробництва відновлений.

Поділитись