У китайському місті Ухань після зняття блокади виникли великі проблеми

У китайському місті Ухань після зняття блокади виникли великі проблеми

Вперше за 76 днів висотки в китайському місті Ухань освітилися святковою ілюмінацією.

Зворотний відлік – і день, якого так довго чекали всі жителі китайського міста, який переміг небезпечну епідемію, настав. Блокаду знято! Жителі масово висипалися на вулиці. Тільки в перші години після відміни карантину і відкриття кордону з Ухань виїхали щонайменше 65 тисяч людей. Здається, що життя нарешті стала колишньою. Або це тільки здається?

Девіка Коппікар викладає психологію і англійську в одній зі шкіл в місті Юшку (провінція Аньхой), розташованому приблизно в 700 км від сумнозвісної провінції Хубей. Вона поділилася своїми враженнями після того, як через 40 днів перебування на карантині вийшла на вулицю.

«Перш ніж вирушити куди-небудь, я повинна була зайти в свій офіс по оренді квартир, щоб надати комітету дані про моїх добових показаннях температури, – розповідає CNN Девіка. – Після цього, медичний працівник знову виміряв мені температуру, щоб я могла отримати довідку про те, що я «вільна і чиста» від Covid-19».

Саме цей документ дає право на отримання «зеленого коду» в китайському додатку WeChat, який кожен житель повинен показувати перед входом в будь-який продуктовий магазин або громадський транспорт. Цей код може також стати «червоним», якщо людина таємно покинув місто або вимкнув свій GPS.

«Я до сих пір показую код в деяких місцях, наприклад в торгових центрах, – продовжує Коппікар. – Однак ця вимога поступово стає необов’язковим. Точно так же, як і охоронці, які сидять за столиками біля мого житлового комплексу, вже не такі прискіпливі, тому не вимірюють температуру кожен раз, коли я приходжу додому».

Коли жінка вперше за довгий час вийшла на вулицю, вона побачила, що деякі непродовольчі магазини почали потихеньку відкриватися. Однак були й ті, які все ще залишалися закритими, а на їх вікнах досі красувалися святкові вивіски з написами «Щасливого Різдва» і «Щасливого року щура».

«Я була трохи схвильована перед тим, як зайти в продуктовий магазин, – зазначила Коппікар. – У період карантину я відправляла списки продуктів в офіс шкільного асистента, і хтось із представників районної комітету приносив мені їжу кожні три дні. Тепер я, принаймні, могла отримати ті продукти, які хотіла. Але тут я знову помилилася: в основному полки були порожніми, і у мене не було іншого вибору, окрім як купувати те, що не дуже люблю. Наприклад, солоне масло або підсолоджений йогурт».

Девіка більше місяця не бачила своїх друзів. Більшість з них через введених обмежень все ще не повернулися з інших країн. А деякі так само, як і вона, весь цей час перебували на карантині. Приятелі також не могли відвідати жінку, тому що в житловий комплекс допускалися тільки його жителі.

«Не дивлячись на те, що мене звільнили від карантину, я все ще перебувала в ізоляції, – розповідає Коппікар. – Я почула, що наша місцева італійська закусочна «Маммамія» доставляє їжу на будинок. Я замовила піцу, часниковий хліб і салат з руколою. Якщо вже мені і доводиться їсти вдома на самоті, я можу побалувати себе. Але люди зі служби доставки навіть не змогли увійти до будівлі. Моя вечеря охолола, поки я довго пояснювала охоронцям, що мені потрібно забрати своє замовлення».

Крім цього, Девіка не могла отримати без проблем навіть воду. У звичайний час компанія доставляла пляшки прямо на шостий поверх, на якому живе жінка.

«Мені довелося самій тягати важкі контейнери, ризикуючи отримати рецидив травми плеча, від якої тільки недавно вилікувалася, – заявила вона. – У такі моменти я починала відчувати, що єдина перевага припинення карантину – це можливість викидати своє сміття».

Деякі ресторани були знову відкриті для повного обслуговування після отримання дозволу від уряду провінції. Однак зараз вони більш ретельно перевіряє своїх постачальників, вимірюють температуру персоналу, і вимагає від нього носити маски та рукавички в робочий час. Одягати маски просять і клієнтів, коли вони не їдять. Відновили роботу і деякі торговельні центри, але закриваються вони тепер о 8 годині вечора, а не як раніше – в 10 або 11. Це час призначене для збирання та дезінфекції будівель.

Якою буде «нормальне життя» в Китаї, і, коли вона настане, сказати складно.

«Наше життя буде схожа на американські гірки або колесо огляду: прогрес буде нестабільним і повільним, – сказала Коппікар. – По-перше, нам всім доведеться надолужити згаяне на роботі. Хоча у деяких з’явилася можливість працювати з дому. Однак навіть в цьому випадку довелося імпровізувати”.

Поділитись