32% українців зробили запаси продуктів через побоювання зростання їх вартості

32% українців зробили запаси продуктів через побоювання зростання їх вартості

32% українців зробили запаси продуктів через побоювання закриття торгівлі та зростання їх вартості. Менша частина населення країни може стати джерелом ажіотажного попиту через який відбудеться цінова дестабілізація великої частини ринку продуктів. Про це заявив економічний експерт Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на дослідження Research & Branding Group, пише Newformat.info.

Він зазначив, що запаси роблять найменш захищені версти населення, оскільки саме вони найбільше відчувають зниження купівельної спроможності через стрибки цін. Це переважно пенсіонери та люди, які мають заробітну плату близьку до мінімальної. Саме ці люди зробили запаси, а зараз потрапили до ситуації нестачі коштів на всі інші потреби, включаючи оплату комунальних послуг.

“На першому місці за популярністю запасів в українців були, як завжди крупи. У США найбільший попит, за даними торгівельних мереж, виник на сухе молоко, у Німеччині – на супи швидкого приготування, а в Росії – на м’ясні консерви. Ситуація цінових гойдалок в країні стабілізується через декілька обставин: зниження попиту з боку покупців, укріплення гривні, відкат цін на деякі продукти на світовому ринку, стабілізацію поставок по всьому ланцюгу: виробник – імпортер – постачальник – торгівля, жорсткі заходи в боку держави по контролю за ціноутворенням та обмеженням експорту”, – написав експерт.

Олександра Буділка

Поділитись