На Соломонових островах чоловік знайшов на підвір’ї бомби часів Другої світової війни

Сто одна бомба часів Другої світової війни була виявлена ​​на задньому дворі будинку в Хоніарі, столиці Соломонових островів в південній частині Тихого океану.

Боєприпаси були виявлені чоловіком, який рив яму для нової септичній системи на своїй ділянці в житловому районі.

Після виявлення була викликана служба по знешкодженню вибухонебезпечних предметів (EOD) Королівської поліції Соломонових Островів (RSIPF), яка видалила з місця 101 105-мм осколково-фугасний снаряд США.

«Чоловік у східній частині Хоніари тільки що знайшов понад 100 снарядів часів Другої світової війни в своєму саду, викопуючи яму для нової септичній системи», — написав у Twitter Лахлан Страхан, верховний комісар Австралії на Соломонових островах. «Австралійський експерт по знешкодженню боєприпасів уорент-офіцер Ян Персі допомагає Королівської поліції впоратися з цим жахливим спадщиною Другої світової війни».

Інспектор EOD, Кліффорд Тунукі, попередив жителів Соломонових Островів, бажаючих будувати на землі, яка може мати високі поклади боєприпасів, щоб їх власність була очищена компанією по знешкодженню боєприпасів перед початком робіт.

Знахідка — частина руйнівного спадщини Другої світової війни в Тихому океані. Тисячі бомб були скинуті на острови Тихого океану, включаючи Соломонові острови, Папуа-Нову Гвінею і Палау, багато з яких не вибухнули. Склади боєприпасів були також створені на островах.

Після війни союзні країни повинні були належним чином позбутися від боєприпасів, але вони не завжди це робили. Раніше в цьому місяці двоє чоловіків були вбиті в результаті вибуху бомби під час Другої світової війни в житловому районі Хоніари.

Разив Хіллі і Чарльз Нода були частиною групи адвентистів сьомого дня, які готували їжу на задньому дворі приватного житлового району для збору коштів, коли стався вибух 9 травня.

105-мм осколково-фугасний американський снаряд був закопаний на 30 см під землею, де вони готували їжу. Разив, інженер-будівельник, постраждав від вибуху і незабаром помер. Бухгалтер і аудитор Ноди помер через шість днів після вибуху від отриманих травм. Дружина Ноди також постраждала в результаті вибуху і була доставлена ​​в лікарню.

У минулому році австралійський чоловік і його британський колега, що працювали над проектом з нанесення на карту боєприпасів на Соломонових островах, були вбиті вибухом в житловому районі Хоніари.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,