Мільярдер Абрамович виставив на продаж заводи в США

Мільярдер Абрамович виставив на продаж заводи в США

Мільярдер Роман Абрамович, який потрапив під санкції Британії та ЄС, починає демонтаж своєї металургійної імперії, якою володів більше 15 років.

Evraz plc, у якій Абрамович є найбільшим акціонером із часткою 28,64%, оголосила вчора, що виставляє на продаж свої ключові активи – північноамериканський дивізіон.

Компанія шукає покупців на шість заводів – три в США і три в Канаді, – які минулого року отримали 2,3 млрд доларів виручки і випустили 1,9 млн тонн сталевої продукції, зробивши свого власника – Evraz North America – найбільшим на континенті постачальником рейок та труб великого діаметру.

«Реалізація цих активів дозволить розкрити вартість північноамериканського дивізіону як незалежну компанію», – йдеться у повідомленні Evraz. Папери компанії, яка у травні потрапила під британські санкції, впала на 87%, перш ніж біржі заборонили ними торгувати.

Управління щодо здійснення фінансових санкцій Великобританії (OFSI) видало генеральну ліцензію, яка дозволяє продаж північноамериканського дивізіону Evraz. Тим не менш, можлива угода вимагатиме схвалення на рівні регуляторів щодо відповідності санкційному режиму, попереджає компанія.

Абрамович, колись найбагатша людина Росії, намагався позбутися частки в Evraz, але марно, розповіли Bloomberg джерела, знайомі із ситуацією. Неможливий для нього і продаж розкішної нерухомості у Великій Британії, де Абрамович жив понад 10 років. З початку року мільярдер втратив 40% статків, які на початок серпня оцінювалися в 10.2 млрд доларів.

«Навіть якщо припустити, що санкції (з Абрамовича) знімуть, йому буде дуже складно повернутися до Великобританії та Євросоюзу, – каже Ліана Семчук, аналітик з Євразії у консалтинговій компанії Sibylline. – Йому доведеться будувати імперію заново десь».

Поділитись