Мін’юст США хоче віддати біженцям з України вилучені внаслідок санкцій проти РФ кошти

Мін’юст США просить Конгрес передати вилучене внаслідок санкцій проти РФ майно на користь біженців з України.

Про це заявила в середу перший заступник міністра юстиції — генерального прокурора США Ліза Монако, виступаючи на щорічному безпековому форумі Аспенського інституту в штаті Колорадо.

«Ми говоримо про це і просимо у Конгресу дозвіл на передачу їм коштів, виручених від цього незаконно придбаного майна», — зазначила Монако, відповідаючи на запитання ведучого про те, чи американська влада може передати на користь українських біженців майно, вилучене в результаті антиросійських санкцій. .

Наприкінці червня Монако заявляла, що американська адміністрація сподівається, що кроки Конгресу США дозволять обернути вилучені у російських підприємців активи на користь України.
Мережі щодо обходу санкцій

Як зазначила Монако, Мін’юст США також розраховує отримати у Конгресу дозвіл переслідувати мережі з обходу санкцій проти Росії як злочинні організації.

Заступник голови Мін’юсту стверджувала, що активи, що підлягають дії санкцій конфіскації, що зберігаються в США, «часто заховані в дуже складних мережах». «Ми хочемо мати можливість розібратися з ними. І тому одна з речей, про які ми просимо Конгрес, – це можливість використовувати закон для боротьби з організованою злочинністю», – зазначила Монако. За її словами, Мін’юст США має намір «мати можливість переслідувати олігархів і тих, хто бере участь в обході санкцій, як злочинні організації, якими вони є».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,