Людський мозок вміє відрізняти підроблені фотографії від справжніх

Людський мозок вміє відрізняти підроблені фотографії від справжніх

Не всі люди можуть свідомо відрізнити справжні фотографії від підроблених зображень осіб, згенерованих комп’ютерними алгоритмами.

Але людський мозок, як з’ясували австралійські вчені з університету Сіднея, може робити це автоматично.

Відомо, що такі особи, які називають дипфейками, генеруються штучним інтелектом. Дослідники вирішили перевірити, чи можуть люди відрізнити штучне обличчя від сьогодення і як мозок справляється з таким завданням.

Повідомляється, що особи, створені за допомогою таких технологій як Deepfake, виглядають дуже правдоподібно, але людський мозок все одно може розпізнати підробку. З’ясувалося, що мозок розпізнає підробки краще, коли діє несвідомо.

Вченими це було підтверджено під час експерименту з участю добровольців. Проаналізувавши мозкову активність людей, дослідники зазначили, що мозок реагував на підроблені особи у 54 відсотках випадків. Але якщо людей просили усно розпізнати дипфейки, то результати становили лише 37 відсотків.

Той факт, що людський мозок так точно визначає, де справжня особа, а де комп’ютерна підробка буде врахована при розробці засобів боротьби з підробками, підкреслили вчені.

Поділитись