У мангрових лісах поряд з Гваделупою відкриті гігантські бактерії

У мангрових лісах поряд з Гваделупою відкриті гігантські бактерії

За словами вчених, середня бактерія, названа Thiomargarita magnifica, приблизно в п’ять тисяч разів більша за інші мікроби.

Якщо шукати аналогії серед ссавців, то бактерія нового виду така ж величезна, як Еверест стосовно звичайної людини. Відмінна риса нового мікроорганізму – копії його геному містяться в відокремлених структурах, оточених мембраною.

Відкриття було зроблено при аналізі зразків морської води на околицях мангрових лісів. У пробах біологи виявили листя дерев та різне сміття, а також білі напівпрозорі нитки завдовжки сантиметра. Дослідники вивчили їх під мікроскопом і виявили, що ці структури є найбільшими бактеріями на Землі.

Мікроорганізми витягують енергію з реакцій за участю різних сполук сірки, що міститься в ґрунті та морській воді. Їхня цитоплазма розділена на безліч відділів, що містять копію геному. Вони розділені коїться з іншими частинами клітини мембранами — це властиво іншим мікробам.

Thiomargarita magnifica надзвичайно швидко ростуть. Вони містять кілька мільйонів копій геному, який занадто великий для бактерії. Таким чином, Thiomargarita magnifica дуже схожий на клітини тварин і грибів. Вчені продовжать дослідження нової бактерії.

Поділитись