Вчені пророкують Каспію долю Аральського моря

Каспійський регіон перетворився на регіон, що знаходиться в центрі уваги світової економіки, важливий з погляду видобутку та експорту нафти та газу.

Прискорений пошук та експлуатація нових енергоресурсів призвели до виникнення низки геополітичних процесів.

Про це заявив академік НАНА Фахреддін Гадиров на міжнародній конференції на тему «Коливання рівня Каспійського моря в умовах кліматичних змін, прогнози та заходи щодо адаптації».

За його словами, наукове вивчення геологічних та екологічних проблем Каспійського моря та прилеглого регіону, які мають важливе економічне значення, продовжує залишатись актуальною проблемою.

«На тлі інтенсивної розвідки та видобутку нафти та газу на Каспії ми стикаємося з багатьма геоекологічними загрозами. Це коливання рівня Каспійського моря, геологічні небезпеки, пов’язані з деформаціями морського дна, та екологічні проблеми, пов’язані із забрудненням. Збереження найбагатших біологічних ресурсів Каспію також є актуальною проблемою. Це проблеми, які чекають на єдине рішення», — наводить його слова «Репорт».

Академік зазначив, що проведені дослідження свідчать про різкі коливання рівня води Каспійського моря: «Ці дослідження показують, що 100 років тому рівень Каспійського моря був на 2 метри вищим. У 30-х роках ХХ століття рівень води знизився на 1,5 м, а в 1978-1995 роках відбулося підвищення на 2,7 м. Починаючи з 2005 року, рівень води знижується на 10 см на рік. Північно-східну частину Каспію може спіткати долю Аральського моря, якщо ці зміни збережуться протягом 25-30 років».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,