Кошти дочки екс-президента Узбекистану повернуть на батьківщину зі Швейцарії

Кошти доньки екс-президента Узбекистану Гульнари Каримової повернуть зі Швейцарії на батьківщину, повідомили у прес-службі Мін’юсту республіки.

Йдеться про суму в розмірі $131 млн. Швейцарія погодилася повернути Узбекистану десятки мільйонів доларів з рахунків Каримової через багатосторонній трастовий фонд ООН, що створюється, за умови, що гроші будуть витрачені на благо народу, відкрито, і звітуючи Заходу про витрати.

11 лютого 2022 року Швейцарія та Узбекистан провели раунд переговорів, під час яких обидві делегації у принципі погодилися створити новий багатосторонній трастовий фонд Організації Об’єднаних Націй. Фонд буде використаний для повернення активів, які були остаточно конфісковані в рамках кримінального провадження. Наразі близько 131 мільйона доларів США готові до повернення, — йдеться у повідомленні відомства.

Зараз рахунки співачки, політика та бізнес-вумен Гульнари Карімової заморожені в десятці країн.

Суди над дочкою першого президента Узбекистану тривають із 2015 року. 2017 року в рамках ще однієї кримінальної справи їй дали 10 років в’язниці. Проте влітку 2018 року їй замінили покарання та засудили до п’яти років.

6 січня Генеральна прокуратура Узбекистану заявила про закінчення розслідування чергової кримінальної справи щодо Карімової. За версією прокурорів, старша дочка Іслама Карімова та інші особи у складі злочинного угруповання причетні до здирства, розкрадання бюджетних коштів та легалізації доходів за кордоном. Загальні втрати оцінюють у понад два мільярди доларів. У лютому Карімова повідомила про готовність передати державі $686 млн. в обмін на припинення кримінального переслідування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,