Королева Єлизавета через проблеми зі здоров’ям не прийме відставку Джонсона

Королева Єлизавета через проблеми зі здоров’ям не прийме відставку Джонсона

Королева Великобританії Єлизавета II не прийматиме прохання про відставку прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона 6 вересня у Букінгемському палаці через проблеми зі здоров’ям.

Як повідомила в п’ятницю газета The Sun, 96-річний монарх проведе зустріч із главою уряду, що йде, в замку Балморал у Шотландії, де вона традиційно проводить другу половину літа і початок вересня.

У цій же резиденції Її Величність прийме нового прем’єр-міністра, яким стане керівник Форін офісу Ліз Трасс, або екс-міністр фінансів Ріші Сунак. На зустрічі з одним із них королева доручить наступнику Джонсона сформувати новий склад уряду. Зазначається, що Єлизавета ІІ вперше у житті затвердить прем’єр-міністра країни над Букингемському палаці, а замку Балморал.

За інформацією газети, монарх схиляється до такого розвитку подій за рекомендацією лікарів, які вважають, що поспішне повернення до Лондона негативно позначиться на самопочутті Єлизавети II. Офіційно підсумкове рішення буде оголошено наступного тижня.

Видання нагадало, що церемонія формального призначення британським монархом прем’єр-міністра, як правило, відбувається або у Букінгемському палаці, або у Віндзорському замку під Лондоном. При цьому, наприклад, у 1908 році Генрі Асквіт (1852-1928), який став главою уряду Великобританії після несподіваної відставки Генрі Кемпбелла-Баннермана (1836-1908) за станом здоров’я, в рамках процедури вступу на посаду і зовсім був змушений приїхати до міста Біарріц. на південному заході Франції, де тоді відпочивав британський король Едуард VII (1841-1910).

Єлизавета II протягом останніх кількох місяців має проблеми зі здоров’ям: у жовтні минулого року вона вперше за вісім років була госпіталізована і провела добу в одній із лондонських лікарень. На настійну вимогу лікарів королева тимчасово відмовилася від далеких поїздок і почала з’являтися на публіці з палицею. У липні Єлизавета II скасувала, ймовірно, за станом здоров’я, свою заплановану участь на церемонії відкриття Ігор Співдружності в Бірмінгемі.

Поділитись