Єлизавета II вперше за станом здоров’я пропустить відкриття сесії парламенту

Єлизавета II вперше за станом здоров’я пропустить відкриття сесії парламенту

У Букінгемському палаці заявили, що королева Британії Єлизавета II не зможе взяти участь у відкритті сесії парламенту через проблеми зі здоров’ям.

Замість монарха тронну промову зачитуватиме принц Чарльз.

Тронна мова про законодавчі плани, яку заздалегідь складає уряд Великобританії, зачитується особисто монархом. У окремих випадках – його представником.

У сучасній Великій Британії подібний прецедент останній раз стався майже 60 років тому – у 1963 році. За час свого царювання Єлизавета II пропустила церемонію лише двічі, причому обидва рази у зв’язку з вагітністю.

Тронна мова перед відкриттям парламентської сесії – одна з найдавніших традицій королівства, що налічує понад 700 років. На думку експертів, сама церемонія відкриття парламенту монархом є символом механізму британської демократії, і Єлизавета II завжди вважала цей захід надзвичайно важливим для життя країни.

Відомо, що рішення про відмову від особистої участі у церемонії ухвалено королевою після консультацій з медиками, у яких проблеми Єлизавети II з мобільністю викликають серйозні побоювання.

Цього року палац повідомив про відміну королеви участі практично у всіх заходах. Єдина церемонія, на якій Єлизавета II була присутня особисто – поминальна служба з її покійного чоловіка, принца Філіпа, проведена в березні у Вестмінстерському абатстві.

Поділитись