Корабель Crew Dragon-2 успішно приводнився в Мексиканській затоці

Корабель Crew Dragon-2 успішно приводнився в Мексиканській затоці

Американський пілотований космічний корабель Crew Dragon-2, що відстикувався напередодні від Міжнародної космічної станції (МКС), після автономного польоту тривалістю 8,5 години здійснив успішну посадку на море, повідомило NASA.


Капсула корабля, що спускається, з астронавтами слідом за розкриттям усіх парашутів приводнилася 8 листопада о 22:33 за часом Східного узбережжя США (9 листопада о 05:33) в Мексиканській затоці на південь від міста Пенсакола (штат Флорида).

На Землю повернулися представники трьох космічних агентств – астронавти NASA Меган Макартур та Шейн Кімбро, астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Томас Песке та астронавт Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Акіхіко Хосіде. Вони провели на орбіті 199 днів. Астронавти привезли із собою результати проведених на станції наукових досліджень вагою близько 240,5 кг.

У районі посадки знаходиться пошуково-рятувальне судно GO Navigator, яке підніме капсулу з води на свій борт за допомогою гідравлічного підйомного пристрою, після чого із Crew Dragon-2 буде вилучено його екіпаж. Район приводні охороняють патрульні катери Берегової охорони США.

Це був другий регулярний політ на орбіту нового американського пілотованого корабля багаторазового використання, розробленого компанією SpaceX у рамках комерційного контракту з NASA. Астронавти залишили МКС, не дочекавшись своєї зміни – екіпажу Crew Dragon-3. Запуск пілотованого корабля Crew Dragon-3 американської компанії SpaceX планується не раніше 10 листопада о 21:30 за часом Східного узбережжя США (11 листопада). Його буде здійснено за допомогою важкої ракети-носія Falcon 9 зі стартового комплексу 39A Космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Стикування з МКС передбачається 11 листопада о 19:10 за часом Східного узбережжя США (12 листопада о 02:10 за київським часом).

Поділитись