Південна Корея планує запустити ракету “Нурі” ще як мінімум п’ять разів

Південна Корея планує запустити ракету “Нурі” ще як мінімум п’ять разів

Республіка Корея здійснить щонайменше ще п’ять пусків ракети-носія власної розробки “Нурі” (KSLV-II).

Про це повідомили в п’ятницю міністерство науки та інформаційно-комунікаційних технологій, а також Корейський інститут аерокосмічних досліджень.

За їхніми даними, наступний запуск повинен відбутися 19 травня 2022 року. Його мета полягатиме в тому, щоб вивести макет корисного навантаження вагою 1,3 тонни і супутник для перевірки робочих характеристик ракети вагою 200 кг на низьку орбіту висотою від 600 до 800 км над Землею.

Потім підуть запуски в грудні наступного року, в 2024, 2026 і 2027 роках. З третього пуску планується виводити на орбіту мініатюрні супутники наступного покоління в рамках участі в глобальних проектах з дослідження космосу.

Перший запуск ракети “Нурі” з макетом корисного навантаження масою 1,5 тонни відбувся 21 жовтня з космодрому Наро в провінції Чолла-Намдо. Основна частина польоту пройшла за планом. Зокрема, розділилися перший і другий ступені, був вилучений обтічник, запустився двигун третього ступеня, а на висоті 700 км макет супутника відокремився від головної частини ракети. Однак корисна навантаження не була виведена на задану орбіту через збій у роботі третього ступеня.

Південнокорейські вчені розробляли ракету-носій з 2010 року. На реалізацію проекту було виділено 2 трлн вон ($ 1,79 млрд).

Поділитись