Китайський корабель «Шеньчжоу-13» зістикувався з орбітальною станцією КНР

Китайський корабель «Шеньчжоу-13» зістикувався з орбітальною станцією КНР

Китайський космічний корабель «Шеньчжоу-13» з трьома космонавтами пристикувався до основним відсіком орбітальної станції КНР.

Про це повідомляє в суботу, 16 жовтня, телеканал CGTN. Стикування корабля було проведено в 6:36 за пекінським часом.

Запуск ракети-носія «Чанчжен-2F» з пілотованим кораблем «Шеньчжоу-13» відбувся з космодрому Цзюцюань на півночі країни в ніч на 15 жовтня.

В команду увійшли Чжай Чжиган, який у вересні 2008 року став першим вийшов у відкритий космос китайцем, жінка-космонавт Ван Япін, а також Е Гуанфу, для якого політ став першим в кар’єрі.

Космонавти здійснять два-три виходи у відкритий космос, проведуть роботи з маніпулятором, а також здійснять ряд наукових експериментів.

Даний пілотований запуск є другим за поточний рік. Космонавти пробудуть на орбіті вдвічі довше, ніж в попередній раз – шість місяців.

17 вересня China Central Television повідомило, що спускається капсула космічного корабля «Шеньчжоу-12» приземлилася на полігоні Дунфен на півночі Китаю з трьома космонавтами на борту.

Корабель відстикувався від китайської орбітальної станції «Тяньгун» для повернення на Землю трьох космонавтів – Чи не Хайшен, Лю Бомін і Тан Хунбо. За три місяці роботи космонавти виходили в космос два рази.

Поділитись