Заявлено про загрозу зіткнення орбітальних супутників

Заявлено про загрозу зіткнення орбітальних супутників

Один американський стартап заявив, що у нього є кращий спосіб допомогти операторам супутників, що відстежувати потенційні орбітальні зіткнення.

Про це пише Defense one.

Програмне забезпечення від Slingshot Aerospace використовує дані як із загальнодоступних джерел, так і з приватної інформації компанії, щоб передбачити потенційні зіткнення на орбіті.

Власникам і операторам супутників буде доступний сервіс, де в заголовку відображається інформація про поточні погодні умови в космосі і про те, скільки часу залишилося до виникнення нового ризику зіткнення. Внизу, ліва половина екрану являє собою платформу чату, тому оператори можуть повідомити іншим, як вони планують переміщати свої супутники, щоб уникнути зіткнень. У правій частині екрана знаходиться «журнал рішень», де користувачі можуть бачити свої заплановані маневри.

«Сьогодні супутникові власники-оператори завалені повідомленнями з даними про зіткнення», – розповіла Мелані Стріклан, генеральний директор і співзасновник Slingshot Aerospace.

Програмне забезпечення, яке отримало назву Slingshot Beacon, буде протестовано в пілотній програмі, в якій бере участь компанія супутникового зв’язку OneWeb, фахівець з аналізу даних Spire Global і Orbit Fab, яка запланувала побудувати орбітальні заправні станції для супутників, йдеться в прес-релізі Slingshot Aerospace.

Пентагон не бере участі в пілотному проекті, хоча деякі беруть участь в ньому компанії працювали на міністерство оборони. OneWeb, наприклад, отримала в травні контракт з ВПС на розширення можливостей зв’язку в Арктиці, а також недавно придбала компанію супутникового зв’язку TrustComm, щоб розширити свій бізнес з Пентагоном.

Але Стріклан сказав, що ця технологія може в кінцевому підсумку полегшити навантаження на військових, яким доручено відстежувати космічні об’єкти.

Поділитись