Кісіда зробив зауваження старшому синові за неналежну поведінку

Кісіда зробив зауваження старшому синові за неналежну поведінку

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда зробив суворе зауваження своєму старшому синові Сетаро Кісіді за неналежну поведінку в токійській резиденції глави уряду.

Про це на прес-конференції у Токіо повідомив у четвер генеральний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.

“Ця поведінка була неналежною, – сказав він, – прем’єр-міністр зробив суворе зауваження. Ми докладемо всіх зусиль, щоб надалі такого не відбувалося, щоб резиденція використовувалася і керувалася належним чином”.

Раніше тижневик Shukan Bunshun повідомив, що син прем’єра, який обіймає посаду його секретаря, у грудні 2022 року запросив до резиденції глави уряду близько 10 своїх родичів і знайомих. Їх сфотографували на покритій червоним килимом парадних сходах будівлі, де проводиться офіційне фотографування членів кабінету міністрів після його формування та затвердження імператором.

ЗМІ не вперше піднімає галас довкола старшого сина Кісіди: у січні 2023 року Сетаро звинуватили у незаконному використанні службових дипломатичних автомобілів у туристичних цілях, а також для покупок за кордоном. МЗС Японії тоді виступило зі спростуванням такого твердження, яке також з’явилося в одному з тижневиків. Пізніше було оприлюднено пояснення, що син Кісіди як секретар прем’єра супроводжував його в поїздці деякими країнами Європи і використав надані посольствами автомобілі, щоб робити офіційні фотографії для матеріалів до цих візитів.

На посаду секретаря свого батька з політичних питань Сетаро Кісіда було призначено у жовтні минулого року. У прем’єр-міністра Японії вісім офіційних секретарів, які займаються різними напрямами.

Поділитись