Індійський апарат «Чандраян-2» уникнув зіткнення з американським супутником

Індійський апарат «Чандраян-2» уникнув зіткнення з американським супутником

Індійський космічний апарат “Чандраян-2”, що є штучним супутником Місяця, виконав маневр ухилення, щоб уникнути зіткнення з автоматичною міжпланетною станцією НАСА Lunar Reconnaissance Orbiter, повідомляє Індійська організація космічних досліджень.


За даними організації, два апарати, що обертаються навколо Місяця майже полярною орбітою, повинні були підійти дуже близько один до одного 20 жовтня 2021 біля Північного полюса Місяця приблизно об 11.15

«Розрахунки, проведені як Індійською організацією космічних досліджень, так і Лабораторією реактивного руху НАСА, послідовно показували, що радіальна відстань між двома космічними апаратами становитиме менше 100 метрів, а відстань до найближчого зближення становитиме лише близько 3 кілометрів у найближчий час найближчого. Обидва агентства вважають, що ситуація вимагає маневру щодо запобігання зіткненню для зниження ризику зближення», – передає ЗМІ повідомлення Індійської організації космічних досліджень.

Маневри щодо запобігання зіткненням були виконані 18 жовтня о 20.22.

“Після визначення орбіти “Чандраян-2″ за допомогою даних відстеження після маневру було підтверджено, що в найближчому майбутньому з досягнутою орбітою не буде жодних подальших тісних зв’язків із Lunar Reconnaissance Orbiter”, – повідомило індійське космічне агентство.

Нагадаємо, 20 серпня 2019 року місячну станцію «Чандраян-2» було успішно виведено на орбіту природного супутника Землі.

Станція загальною вагою понад 3,8 тонни вирушила до космосу з другої спроби. 15 липня місію з технічних причин було відкладено за 56 хвилин до запуску. Ракета тоді вже стояла на стартовому майданчику космодрому, йшов зворотний відлік.

Поділитись