Єпископи Франції продадуть майно задля виплат жертвам педофілії

Єпископи Франції зобов’язалися поповнити компенсаційний фонд на підтримку людей, які стали жертвами сексуальних злочинів у церкві, відмовившись від рухомого та нерухомого майна конференції єпископів, повідомив голова конференції Ерік де Мулен-Бофор.


На початку жовтня було представлено доповідь незалежної комісії з питань сексуального насильства у церкві. За даними цієї доповіді, жертвами сексуального насильства з боку священнослужителів та релігійних діячів у Франції в період з 1950 по 2020 рік стали щонайменше 216 тисяч неповнолітніх.

Минулого тижня єпископи Франції ухвалили рішення «визнати інституційну відповідальність церкви» за сексуальне насильство, від якого постраждали тисячі людей, та «системний характер» цих злочинів.
У понеділок голова конференції католицьких єпископів повідомив, що буде створено незалежний національний орган із визнання та відшкодування збитків жертвам. Цей орган очолить юрист Марі Дерен де Вокрессон.

За словами Еріка де Мулен-Бофора, було ухвалено рішення про поповнення фонду компенсацій, який було відкрито у вересні.

«Цей фонд ми наповнювали за допомогою наших власних внесків. Але очевидно, що потрібно зібрати більші суми… Тому сьогодні вранці єпископи Франції вирішили поповнити цей фонд, відмовившись від нерухомого та рухомого майна конференції єпископів та єпархій», — заявив він.

Глава конференції єпископів зазначив, що церква не використовуватиме для поповнення цього фонду пожертвування віруючих.

«Всі єпископи погодилися спробувати визначити у своїх єпархіях майно, якого вони могли б позбутися», — додав він. Крім того, єпископи Франції вирішили взяти позику у разі потреби, щоб мати можливість виконати свої зобов’язання, повідомив Ерік де Мулен-Бофор.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , , ,

Загрузка...