В “досьє Пандори” знайшли дані про махінації відомого католицького ордена

В “досьє Пандори” знайшли дані про махінації відомого католицького ордена

Католицька релігійна організація “Легіонери Христа”, яку звинувачують в минулому в розбещенні малолітніх, через трасти і офшорні фірми вкладала мільйони доларів в нерухомість в США з метою приховати свої активи.

Про це говориться в статті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), підготовленої на основі “досьє Пандори “про тіньові фінансові схеми і нібито участі в них світових політиків.

У 2019 Конгрегація опублікувала на своєму сайті доповідь, в якому підтверджувалося, що протягом 80 років священики і засновник ордена Марсіаль Масіель зробили 175 актів насильства над дітьми та неповнолітніми. Звітом збірну статистику по 21 країнах, де веде роботу орден, заснований в Мексиці в середині ХХ століття. У 2006 році Папа Бенедикт XVI відсторонив Масіеля від канонічного процесу після вивчення звинувачень на його адресу.

Згідно з досьє, в 2010 році, коли Ватикан після чергових звинувачень членів ордена в педофілії почав нове розслідування, керівництво організації заснувало три трасту в Новій Зеландії, призначені “для зберігання грошей” Легіону “.
“Два трасту (з трьох) містили активи” Легіону “на загальну суму в 300 мільйонів доларів, в той час як жертви сексуального насильства з боку священиків через суд боролися за отримання фінансової компенсації”, – повідомляється в статті ICIJ.

У міру того, як скандал навколо священиків розгорявся, активи новозеландських трастів переводилися в об’єкти нерухомості в США. У досьє говориться, що з метою приховати величезні активи ордена трасти через підставні фірми інвестували понад 14 мільйонів доларів в як мінімум 8 житлових комплексів у Флориді, Індіані, Айові та Іллінойсі.

Згідно з даними журналістського розслідування, трасти, які зберігали гроші організації, мали чотири рахунки в швейцарських банках, в тому числі один в женевському банку Lombard Odier, який, як пізніше з’ясувало міністерство юстиції США, допомагав американським клієнтам приховувати активи від податкових органів США.

Відповідаючи на запит ICIJ, “Легіонери Христа” підтвердили, що заснували тільки один трастовий фонд для допомоги священикам пенсійного віку, але дистанціювалися від двох інших, в яких зберігалася велика частина коштів.
За словами сестри одного з керівників “Легіонерів Христа”, орден історично використовував офшорні фірми для виведення благодійних коштів, які витрачалися на марнотратне життя Масіеля, його таємних дітей і наркотики.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ), який фінансується, зокрема, одним з фондів Джорджа Сороса, опублікував “досьє Пандори” про нібито причетність ряду світових лідерів до офшорних схем. У ньому фігурують понад 35 діючих та колишніх політиків, а також понад 300 чиновників з близько 100 країн. Консорціум стверджує, що в досьє фігурують репортажі понад 600 журналістів з 117 країн і дані з більш ніж 11,9 мільйона файлів, отримані в результаті витоку.

Поділитись