Єлизавета II відмовилася від появи на важливому заході через проблеми зі здоров’ям

Єлизавета II відмовилася від появи на важливому заході через проблеми зі здоров’ям

Королева Єлизавета знаходиться в шотландському замку Балморал з кінця липня – британський монарх ніколи не пропускає своїх щорічних канікул.

Під час них вона часто організовує світські прийоми, а також відвідує важливі місцеві заходи. Як виявилося, одне з них вона пропустить у ці вихідні — і все через проблеми зі здоров’ям, що раптово загострилися. У першу суботу вересня у Шотландії проводяться так звані Ігри Хайленда: їх традиційно відвідує королева Великобританії. Для її зручності вони організовуються за кілька хвилин їзди від замку Балморал, але, схоже, навіть таку відстань цього разу вона не в змозі подолати.

Камілла, герцогиня Корнуольська, королева Єлизавета II, принц Чарльз, принц Уельський, Отем Філліпс відвідують Ігри Бремар-Хайленд-2019 07 вересня 2019 року в Бремарі, Шотландія

Джерела в королівській прес-службі підтвердили, що вона не буде відсутня на них у ці вихідні. Замість неї там чекають на принца Чарльза, який раніше розраховував відвідати Ігри разом зі своєю матір’ю. Представники монарха кажуть, що таке рішення було ухвалено з інтересів «комфортабельності Єлизавети ІІ». Минулої осені вона періодично має проблеми з мобільністю, через які вона періодично пропускає заходи, на яких має бути присутня.

«Присутність королеви Єлизавети II означала б, що їй доведеться багато сидіти на публіці та вітати учасників змагань, а це спричинило б додатковий дискомфорт», — повідомили у її прес-службі.

Ігри Хайленда дійсно тривають протягом майже всього світлового дня, що змусить королеву відчувати втому. Вони починаються з виступу оркестру волинників та перетягування каната, а закінчуються — перегонами на пагорбах Шотландії. Багато членів королівської сім’ї люблять відвідувати ці ігри: того ж принца Чарльза регулярно фотографують, коли він спілкується з переможцями, сміючись та обговорюючи їхні досягнення. Його мати пропускала Ігри Хайленда лише кілька разів, але тільки тоді, коли була зайнята важливішими справами, наприклад, королівським туром.

Про те, що проблеми королеви зі здоров’ям не обмежуються відмовою відвідати спортивні змагання, сьогодні говорять усі таблоїди. Основною причиною цього стало те, що нещодавно з Віндзорського палацу до Балморалу перевезли деякі її речі — наприклад, улюблене ортопедичне ліжко. Журналісти деяких видань вважають, що Єлизавета II «більше ніколи не повернеться до Лондона» і пророкують передачу влади принцу Чарльзу.

Насторожує і той факт, що ще кілька днів тому британська королева планувала прибути до Віндзора вже до 5 вересня, оскільки саме там має пройти церемонія «цілування рук» — так називають першу аудієнцію з новим прем’єр-міністром, який змінить на цій посаді Бориса Джонсона. Тепер же, на її прохання, цей захід пройде в Балморалі — вперше за всю історію правління королеви з моменту її сходження на престол у 1952 році та через 14 подібних зустрічей, на яких вона була присутня в Лондоні. Втім, королівський експерт і колишній журналіст ВВС Пітер Хант налаштований оптимістичніше, ніж його колеги: він вважає відмову Єлизавети II передавати право на проведення церемонії «цілування рук» її синові, принцу Уельському, гарним знаком.

“Це означає, що, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, королева не готова розлучатися зі своїми повноваженнями”, – говорить він.

Поділитись