Хакери розсекретили документи про спільні навчання України і Туреччини

Хакери розсекретили документи, що стосуються участі України в навчаннях на території Туреччини.

Лист, написаний командиром військової частини А0987 Григорієм Ґалаґаном, 5 жовтня було опубліковано в Telegram-каналі Beregini.

«Доповідаю, що в рамках практичної реалізації домовленостей, досягнутих під час проведення 12-х українсько-турецьких військово-політичних консультацій у військовій частині А0987, підготовлені пропозиції щодо розширення військового співробітництва з оборонними силами Турецької Республіки», — йдеться в листі.

У розсекреченому документі йдеться про навчання, запланованих на 2022 рік. Військовослужбовцям проведуть кілька семінарів, а також курс ведення бойових дії в умовах міста.

Крім того, Київ і Анкара обговорили можливість участі військової частини А0987 в навчаннях на території Туреччини.

«Зокрема в навчанні EFES-2022, яке буде проходити в період 9-18 травня (штабна фаза), 28 травня-9 червня (практична фаза) із залученням персоналу штабу і однієї групи військової частини А0987», — йдеться в листі.

До цього, 21 вересня, хакери оприлюднили закритий «План нарощування обстановки» спільних навчань України і НАТО «Об’єднані зусилля — 2021». Зазначалося, що в ході атаки на сервери Збройних сил України (ЗСУ) хакери отримали доступ до документів, де наводиться передбачуваний розвиток бойової обстановки в ході реального конфлікту, яке повинні відпрацьовувати київські силовики під час навчань в Донбасі.

Згідно з документом, штурмові загони ЗСУ повинні підготуватися до оточення «незаконних збройних формувань», в той час як бойові літаки, які злетіли з російського Таганрога, обрушать на противника вогонь. Під час навчань також заплановані вибухи мостів і розливи цистерн з аміаком.

У той же день військовий експерт Владислав Шуригін заявив, що якщо оприлюднений хакерами план спільних навчань України і НАТО є справжнім, то це демонструє «жалюгідний» стан української армії.

Не секрет, що спільні навчання України і НАТО «Об’єднані зусилля — 2021» спрямовані проти Росії, зазначив експерт. За словами Шуригіна, всі розуміють, що воювати з Росією Україна сама не зможе і всерйоз не збирається, проте в навчаннях важлива ідеологічна основа — це чергова відпрацювання образу ворога в особі Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,