YN розсекретила плани ЦРУ і адміністрації президента вбити Ассанжа

Центральне розвідувальне управління США (ЦРУ) і адміністрація Дональда Трампа розглядали варіанти викрадення і вбивства засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Журналісти Yahoo News поговорили з більш ніж 30 офіційними особами, щоб подати відомості в опублікованому на порталі матеріалі.

Колишній в 2017 році главою ЦРУ Майк Помпео публічно назвав WikiLeaks «антидержавної ворожої розвідувальною службою» через публікацію відомостей про хакерські інструменти ЦРУ, відомих під назвою «Сховище 7». Цей витік називали в результаті «найбільшої втратою даних в історії ЦРУ». Після цього по відношенню до співробітників WikiLeaks і Джуліана Ассанжа організували стеження і прослуховування.

Протягом декількох місяців американські шпигуни стежили за контактами і пересуваннями численних співробітників WikiLeaks, включаючи аудіо- та візуальне спостереження за самим Ассанжем. ЦРУ замишляє викрасти засновника WikiLeaks, що породило запеклі суперечки серед чиновників адміністрації Трампа з приводу законності і доцільності операції.

«Це була кампанія, очолювана Помпео, яка порушила важливі правові норми, поставила під загрозу роботу міністерства юстиції з переслідування Ассанжа і загрожувала Сполученому Королівству, найближчого союзника Сполучених Штатів», — розповіли джерела.

За їхніми відомостями, обговорення вбивства засновника WikiLeaks велися на найвищих рівнях адміністрації президента Трампа. Але відомостей про схвалення крайній захід немає. За даними юристів Білого дому, деякі представники адміністрації в приватному порядку повідомили комітет конгресу США з безпеки про наміри Помпео. Дональд Трамп назвав інформацію Yahoo News «абсолютно невірною» і додав, що, на його думку, з Джуліаном Ассанжем «вчинили дуже погано».

«Як американський громадянин, я знаходжу абсолютно обурливим те, що наш уряд розглядає можливість викрадення або вбивства кого-небудь без суду просто тому, що він опублікував правдиву інформацію», — прокоментував американський адвокат Ассанжа Баррі Поллак відома журналістів.

Джуліан Ассанж знаходиться під вартою в Великобританії. У США йому ставиться в провину оприлюднення надсекретних документів і загрожує до 175 років в’язниці. У Великобританії 4 січня суд ухвалив не видавати Ассанжа США через його схильності до суїциду і ризиком для життя. В Еквадорі, в посольстві якої він перебував, в липні суд позбавив його громадянства.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,