Коронавірус COVID-19 все-таки зародився в уханьській лабораторії в Китаї в 2019 році, випливає з публікації дослідників у журналі The Spectator.
Експерти Франції та Лаосу виявили у вересні родинний Sars-CoV-2 вірус у популяції підковоносих кажанів. Їх колонії знаходяться в печері в провінції В’єнтьян на заході Лаосу, і цей вид вірусу дуже схожий генетично на той, що вражає людину, наголошується в дослідженні.
Проте віруси відрізняються. Лаоський варіант не має одного важливого елемента в ключовому гені, який і робить COVID-19 настільки заразним. Конкретніше, це так званий сайт розщеплення фурину, особливий 12-літерний сегмент генетичного тексту.
Пізніше було розкрито листування з інвесторами з уряду США та американського фонду пошуку вірусів EcoHealth Alliance. У ній вчені обговорювали питання збору вірусів з популяцій кажанів у восьми країнах, у тому числі в Східній Азії, у 2016–2019 роках. У результаті було прийнято рішення відправити зібрані зразки до лабораторії в Ухані, її фінансуванням займалися ці сторони.
У листах йшлося як про переправлення даних, так і про відправлення зразків — кажанів. Також у листуванні повідомлялося, що фахівці Ухані працювали разом із вченими із США.
Раніше стало відомо, що в доповіді, поширеній офісом директора національної розвідки США, йдеться про те, що влада КНР не знала заздалегідь про COVID-19 до того, як Уханьським інститутом вірусології не було виділено штам вірусу.