Гіперзвукову зброю Росії доставили до кордонів НАТО

Гіперзвукову зброю Росії доставили до кордонів НАТО

У небі над Калінінградською областю був помічений російський винищувач МіГ-31К із гіперзвуковою ракетою «Кинжал».

На кадрах, знятих очевидцем, видно, як літак пролітає на невеликій висоті над залізницею та автотрасою. Відповідне відео опублікував Telegram канал Dambiev. За оцінкою джерела порталу Avia.pro, відео відобразило захід винищувача на посадку на аеродром Чкаловськ за 9 кілометрів на північний захід від Калінінграда.

За даними джерел іншого каналу, «Оперативна лінія», минулого четверга два винищувачі Міг-31К здійснили переліт з авіабази Сольці в Новгородській області на базу Черняхівськ у Калінінградській області під керівництвом провідного борту Ту-154Б-2 та у супроводі винищувачів Су-35 військового округу та Су-30 Балтійського флоту.

Нарешті, як повідомляє джерело порталу Avia.pro, екіпаж одного з МіГів, озброєних «Кинжалом», здійснив тренувальний політ «поряд із кордонами НАТО». Маршрут не уточнюється, але нагадаємо, що російський анклав межує з двома державами альянсу – Польщею та Литвою. «Після появи в Калінінградській області «Кинжалів» за російськими винищувачами контроль лише посилився, – сказало джерело порталу. – Логічно думати, що гіперзвукова ракета, здатна дістати до практично будь-якої точки в Європі, вплинула на НАТО жахливо, тим більше що НАТО не має коштів, здатних боротися з гіперзвуковими цілями».

Інформація про те, що Міноборони прийняло рішення посилити «Кинжалами» Західний військовий округ (ЗВО, куди входить і Калінінградська область) з’явилася в пресі в червні минулого року – про ці плани повідомило джерело в оборонному відомстві. На той момент «Кинджали» були лише у розпорядженні Південного військового округу (ЮВО). «У травні 2018 року десять МіГ-31К були направлені до південних кордонів, до розташування ПВО. Перекидання цих винищувачів-перехоплювачів із ракетами «Кинжал» на постійне базування в Калінінград, безумовно, посилить угруповання Західного військового округу та Балтфлот», – зазначив військовий експерт Олексій Леонков.

У відповідь на появу винищувачів із «Кинжалами», США та їхні партнери по НАТО можуть перебазувати авіаційні винищувальні підрозділи та провести серію маневрів на території Польщі та Німеччини, припустив заслужений військовий льотчик Росії генерал-майор у відставці Володимир Попов.

Але, додав Попов, не слід забувати, що країни НАТО, включаючи Сполучені Штати, на даний момент не мають повноцінних аналогів російських гіперзвукових озброєнь. «На сьогодні навіть у США немає на бойовому чергуванні подібних систем. У них ведуться дослідження та проводяться випробування. Але їхній успіх поки не дозволяє заявити про те, що вони досягли свого і теж беруть на озброєння гіперзвукову ракету нового покоління», – пояснив військовий експерт.

«Зазначу, що ні у Польщі з Литвою, ні у НАТО загалом відповіді на «Кинжал» немає. Найновіше, що має альянс – це американська ракета SM-6, яка здатна перехоплювати балістичні цілі. Але при цьому вона не може успішно протистояти активно маневровим цілям», – підкреслив Леонков.

Авіаційні ракетні комплекси «Кинжал», нагадаємо, були прийняті на дослідно-бойове чергування у ПВО ще у грудні 2017-го. Про те, що Росія має гіперзвукову зброю, світ дізнався в березні 2018 року, з послання президента Володимира Путіна Федеральним зборам. У тому ж році, на параді 9 травня було представлено два МіГ-31К з комплексами «Кинжал». Цей літак – модифікація висотного винищувача-перехоплювача далекого радіусу дії МіГ-31, призначена для несення ракет типу «Кинжал» (звідси й буква «К» у назві модифікації).

Висотний винищувач-перехоплювач здатний піднятися на висоту до 25 кілометрів і розігнатися до 3 тис. км/год., після чого починає свій автономний рух «Кинжал». Ракета, нагадаємо, може летіти зі швидкістю, що у 10 разів перевищує швидкість звуку, і при цьому здійснювати маневри на всій траєкторії свого польоту. «Кинжал» здатний нести звичайні та ядерні боєзаряди на дальність до 2 тисяч кілометрів.

Поділитись