КНДР запустила дві балістичні ракети з району аеропорту Сунан

КНДР запустила дві балістичні ракети з району аеропорту Сунан

Північна Корея запустила дві балістичні ракети з району аеропорту Сунан у Пхеньяні.

Про це у понеділок, 17 січня, повідомили південнокорейські військові.

«В даний час наші військові відслідковують і контролюють відповідні (північнокорейські) пересування та перебувають у стані готовності», — цитує Yonhap повідомлення Об’єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.

Берегова охорона Японії 17 січня о 08:54 за місцевим часом попередила про можливий пуск балістичної ракети з боку КНДР. Через 10 хвилин з боку КНДР було пущено невідомі снаряди у бік Японського моря.

“За даними джерела в японському уряді, снаряд, який міг бути балістичною ракетою, імовірно впав за межами виняткової економічної зони Японії”, – повідомило агентство Kyodo.

Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда доручив уряду надавати громадськості точну інформацію про запуски ракет, перевіряти безпеку суден та літаків, бути готовим реагувати на будь-який розвиток подій.

Міністр закордонних справ Японії Есімаса Хаясі заявив журналістам у Токіо, що повторний запуск Північною Кореєю передбачуваних балістичних ракет «викликає надзвичайний жаль». Він додав, що деталі останнього запуску ще уточнюються та аналізуються фахівцями.

Запуск північнокорейської ракети відбувся за трьома попередніми ракетними пусками протягом двох тижнів.

КНДР провела запуск невідомого снаряда у східному напрямку 14 січня. Берегова охорона Японії припустила, що Північна Корея могла запустити балістичну ракету. На це одразу ж відреагували державні особи країни – міністр оборони Японії Нобуо Кісі заявив, що уряд висловлює протест владі Північної Кореї через випробування ракети 14 січня.

Про неприйнятність випробувань у КНДР заявили і у Великій Британії. МЗС країни наголосило на важливості збереження санкцій проти незаконної розробки зброї КНДР, поки діють її військові програми.

12 січня КНДР заявила про проведення успішних випробувань гіперзвукової ракети. Снаряд пролетів 1 тис. км і точно вразив ціль. Цей запуск у Північній Кореї назвали фінальним випробуванням.

Того ж дня постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Вашингтон запропонував ООН запровадити санкції проти Пхеньяну за шість пусків балістичних ракет з вересня 2021 року. За її словами, кожен із них був порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН.

Поділитись