Звільнення фіндиректора Huawei Мен Ваньчжоу з-під домашнього арешту в Канаді і вихід на свободу двох канадських громадян з китайської в’язниці не призведе до фундаментальних зрушень у відносинах Пекіна з Вашингтоном.
Таку думку висловили експерти.
«Звільнення – хороший знак, але це не вирішує фундаментальних розбіжностей між двома сторонами. І США, і Китай чекають бурхливі стосунки на довгі роки вперед», – зазначив професор історії та політики сучасного Китаю в Оксфордському університеті Рана Міттер.
Повернення Мен Ваньчжоу в Китай і звільнення канадців може трохи виправити тональність, але фундаментально обидві наддержави готуються до більш затяжного і чутливого серйозного протистояння, підкреслив, в свою чергу, керівник програми «Росія в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні» Московського Центру Карнегі Олександр Габуєв.
З кінця 2018 року фінансовий директор Huawei перебувала в Канаді під домашнім арештом в очікуванні екстрадиції в США. Американська влада вважали, що вона обманула HSBC, збрехавши про угоди Huawei в Ірані, піддавши тим самим найбільший британський банк ризику порушення санкцій США. Однак під завісу минулого тижня Мен погодилася на угоду з Мін’юстом США, що і проклало шлях до її звільнення Оттавою і негайного повернення додому в супроводі посла КНР в Канаді.
В той же день в Китаї звільнили канадців Майкла Коврига та Майкла Спавора, обвинувачених Пекіном в шпигунстві. Після визнання ними провини у всіх осудних злочинах обидва були звільнені під заставу за медичними показаннями і негайно полетіли в Канаду.