Чумацький Шлях можуть населяти чотири ворожі інопланетні цивілізації

Чумацький Шлях містить десятки тисяч потенційно заселених планет, і приблизно чотирьох із них можуть зустріти ворожі інопланетні цивілізації, готові вторгнутися на Землю у разі такої можливості.

Таким чином, шанси на те, що люди зіткнуться з інопланетною агресією, на два порядки менше, ніж знищення Землі гігантським астероїдом. Таку думку висловив астроном-аматор Альберто Кабальєро, який нещодавно прославився статтею із зазначенням на можливе джерело інопланетного сигналу «Wow!», прийнятого в 1970-х роках. Його нова стаття опублікована на сайті електронних препринтів arXiv.org та ще не пройшла професійне рецензування.

В основу свого дослідження Кабальєро, який нині числиться аспірантом в Університеті Віго в Іспанії і займається проблемами вирішення конфліктів, поклав історію людства. Він вважає, що його оцінка може послужити відправною точкою для дебатів про відправлення міжзоряних радіоповідомлень на найближчі планети, що потенційно живуть. «У цій статті робиться спроба дати оцінку поширеності ворожих позаземних цивілізацій шляхом екстраполяції ймовірності того, що ми як людська цивілізація нападемо або вторгнемося на екзопланету, як тільки станемо цивілізацією Типа I за шкалою Кардашева, тобто. здатною до міжзоряних подорожей, — пише Кабальєро. — Оцінка заснована на світовій історії вторгнень у минулому столітті, військових можливостях залучених до цих конфліктів країн та глобальних темпах зростання споживання енергії».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,