У росії заявили про брак грошей на проект космічного ядерного буксиру «Зевс»

В даний час на проект космічного ядерного буксиру «Зевс», який допоміг би Росії зробити ривок у ракетно-космічній галузі, не вистачає коштів.

Про це генеральний директор «Роскосмосу» Дмитро Рогозін розповів в ефірі телеканалу «Росія 24». За його словами, оскільки більшість грошей Банку Росії заарештовано за кордоном, ці кошти можна «надрукувати».

«Якщо «Роскосмос» отримає із цієї суми хоча б один трильйон рублів на певний період, це для нас різке форсування всіх ключових програм. І створення перспективної нової пілотованої системи, створення проекту «Зевс» — це реально просунута робота, нам зараз не вистачає коштів на неї», — запропонував голова держкорпорації.

У квітні виконавчий директор «Роскосмосу» з перспективних програм та науки Олександр Блошенко повідомив, що в польоті до Місяця та Юпітера буде використаний один і той же «Зевс», але «з різними модулями корисного навантаження, до складу яких увійдуть спеціальні маршеві двигуни».

У грудні 2021 року Рогозін заявив, що держкорпорація до 2030 року планує вивести ядерний буксир «Зевс» на «безпечну висоту не менше 800 кілометрів, включити його та розпочати першу експедицію».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,