Бізнесмен Чжун Шаньшань став найбагатшою людиною у Китаї

Бізнесмен Чжун Шаньшань став найбагатшою людиною у Китаї

Чжун Шаньшань, який володіє компанією-виробником бутильованої води Nongfu Spring, очолив список найбагатших жителів Китаю, випливає з доповіді дослідницької організації Хужунь (Hurun Research Institute).


68-річний Чжун Шаньшань очолює список найбагатших китайців другий рік поспіль. Його статки за рік збільшилися на 17 відсотків до 65 мільярдів доларів.

На другому місці зі статком у 35 мільярдів доларів розташувався 39-річний засновник компанії ByteDance, якій належить програма TikTok, Чжан Імін. За останній рік його статки знизилися на 28%.

Третю позицію зайняв “король батарейок”, засновник найбільшого китайського виробника паливних елементів та літій-іонних акумуляторів CATL 54-річний Цзен Юйцюнь зі статками 32,9 мільярда доларів, за рік він став біднішим на 28%.

Засновник найбільшої китайської інтернет-компанії Alibaba Group 58-річний Джек Ма, який був визнаний найбагатшою людиною Китаю в 2020 році, цього року розташувався лише на дев’ятому рядку зі статком у 25,7 мільярда доларів, за рік він став біднішим на 29%. У списку 2021 року Джек Ма посів п’яте місце.

За даними Hurun, у 2022 році кількість людей у ​​Китаї зі статком понад 10 мільярдів доларів скоротилася на 29, до 56. Загальна чисельність доларових мільярдерів скоротилася на 239, до 946 осіб. Кількість осіб, чиї статки перевищують п’ять мільярдів юанів (близько 710 мільйонів доларів) скоротилося на 11%, до 1305. Їх загальний статок за рік знизився на 18%, до 3,5 трильйона доларів.

Поділитись