Американська крилата авіаційна бомба AGM-154 JSOW (Joint Standoff Weapon), яку може отримати Київ, має не тільки переваги, але й недоліки. Причому останні є досить суттєвими з огляду на характер російсько-української війни.
Про це повідомляє Defense Express.
Справа в тому, що AGM-154 має дальність до 130 км. Це не дуже багато: для порівняння, у авіаційної ракети Storm Shadow дальність може перевищувати 550 км.
Ще більш важливим є те, що такої дальності для AGM-154 можна досягнути лише при висотному польоті літака-носія. А він для українських машин є небезпечним через російські ЗРК та винищувачі з далекобійними ракетами класу «повітря-повітря».
Якщо ж скидати бомбу з малої висоти, то її дальність знижується до 22 км. Так що українські літаки з AGM-154 зможуть знищувати відносно обмежений спектр цілей.
При цьому сама зброя доволі дорога – за даними з відкритих джерел ціна однієї JSOW може становити близько $500 тис.
З іншого боку, можливо, що у порівнянні з деякими плануючими авіабомбами, AGM-154 має кращу стійкість до систем РЕБ.
Ще одна причина може бути пов’язана з тим, що версія AGM-154A має касетну бойову частину, яка несе 145 суббоєприпасів BLU-97/B. Така зброя може бути дуже корисною для України, адже дозволить нанести максимальної шкоди окупантам.
Врешті решт є ще один варіант, який може пояснити передачу Україні AGM-154. Справа в тому, що раніше американці розробили версію JSOW-ER, до якої додали малогабаритний реактивний двигун, тим самим збільшивши дальність цієї зброї.
І хоча цей проект так і не був реалізований, він все ще залишається «на столі» у американців.