Археолог заявив про виявлення будинку Ісуса в Назареті

В ізраїльському Назареті археологи виявили будинок, де, як передбачається, своє дитинство провів Ісус Христос, живучи разом з Марією і Йосипом.

Про це повідомляє «Бі-бі-сі». Професор Кен Дарк з Університету Редінга провів 14 років, вивчаючи залишки житла першого століття під сучасним монастирем. За його словами, припущення про приналежність цього будинку сім’ї Ісуса вперше було висунуто в 19 столітті, проте в 1930-х роках цю ідею відкинули.

Встановлено, що стародавнє житло знаходиться під Візантійською церквою, яка, в свою чергу, знаходиться під сучасним монастирем сестер Назаретські. «Ми знаємо з письмових свідчень, що ця церква була побудована в візантійський період на місці будинку Ісуса і житла, що зберігся в його склепі», — заявив професор.

Дарк ідентифікував будинок як будова першого століття нашої ери, видовбані в скелястому схилі пагорба. На думку вченого, будівельник житла прекрасно розбирався в обробці каменю — це те, чого і слід було очікувати від ремісника, яким був Йосип, батько Ісуса.

Хоча всі ці факти і не доводять безпосередньо, що будинок дійсно належав Христу і його сім’ї, Дарк вважає, що його припущення настільки точні, наскільки це можливо для сучасної науки.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,