Археологи знайшли більше ста стародавніх саркофагів в Єгипті

Археологи знайшли на території Єгипту більше ста стародавніх саркофагів і 40 статуеток.

Знахідку зробили в некрополі Саккари, деякі з старожитностей позолочені, повідомляє в суботу, 14 листопада, міністерство туризму і археології Єгипту.

— У цій партії більше ста закритих саркофагів, що відносяться до Пізнього періоду Стародавнього Єгипту (662-332 роки до нашої ери) і до епохи Птолемеїв (332 — 30 роки до нашої ери). Район цього некрополя — справжнє джерело старожитностей. Поки що вдалося знайти лише один відсоток від усіх артефактів регіону, — повідомив міністр туризму Халед аль-Анані під час прес-конференції.

Знайдені саркофаги і статуетки розподілять між чотирма єгипетськими музеями, деякі з них помістять в споруджуваний Великий Єгипетський Музей і музей Нової адміністративної столиці. В одному із саркофагів знайшли мумію чоловіка зростом близько 165 сантиметрів.

Дерев’яні саркофаги знайшли в трьох похоронних колодязях глибиною в середньому по дванадцять метрів. Розкопками займалася виключно єгипетська місія. Старожитності виконані з дерева, що доводить наявність якесь майстерні з виробництва саркофагів, яку поки що не виявили. Генсек Вищої ради у справах пам’яток старовини Єгипту Мустафа Вазирі повідомив, що археологи дійдуть до місця розташування майстерні приблизно в кінці 2021 року.

Раніше ці ж археологи виявили в стародавньому єгипетському некрополі Саккарі 27 незайманих саркофагів, вік яких перевищує 2,5 тисячі років. Відкриття назвали одним з найбільших у світовій історії в своєму роді.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...