У Шотландії археологи знайшли руїни міста загадкового кельтського племені

Шотландські археологи знайшли руїни доісторичного городища, в якому жило загадкове кельтське плем’я Вотадинів.

Древній населений пункт виявили при роботі на вершині гори Трон Артура в королівському парку Холіруд, пише видання Edinburghlive.

Експерти припустили, що знайдені стіни були оборонною спорудою, яка була побудована впливовим народом, які проживають на сході Шотландії за часів Залізного віку, близько трьох тисяч років тому. За словами археологів, колись в цьому місці розташовувалося гучне і велелюдне поселення, хоча в даний час Трон Артура виглядає безлюдній височиною.

Під час попередніх розкопок фахівці також виявили стіни з каменю в 1,2 метра у висоту. Найімовірніше, споруда захищала пік з одного боку, а гори — з іншого. Вчені також встановили, що древнє плем’я використовувало частину землі на вершині пагорба, щоб займатися сільським господарством і скотарством. У цьому ж районі колись процвітала торгівля.

Незважаючи на пандемію і обмеження, цей рік видався напрочуд плідним на археологічні розкопки. Так, напередодні, археологи відкопали в Александрові дорогу XVIII століття, а трохи раніше знайшли докази того, що перші представники людського роду покинули Африку раніше, ніж вважалося.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,