Журнал Science: справжні вікінги не були схожі на Тора і Рагнара Лодброка

Вибачте, Кріс Хемсворт і Тревіс Фіммел, Копенгагенський університет опублікував результати свого дослідження ДНК вікінгів.

І виявляється, що більшість вікінгів були білявими і блакитноокими, як стверджують легенди і поп-культура. Темне волосся і темні очі зустрічалися частіше.

Дослідження охопило останки 442 вікінгів, похованих в період з 2400 року до нашої ери по 1600 рік нашої ери. І показало більшу генетичну різноманітність, ніж вважалося раніше. Мало того, що світловолосих і блакитнооких виявилося меншість, але і порівняння генів довело, що вікінги були окремою етнічною групою, а були сумішшю груп, «що походять від мисливців-збирачів, хліборобів і населення євразійських степів». Найбільш генетично різноманітні області — одна в Данії і по одній на шведських островах Готланд і Еланд — швидше за все були великими торговими центрами.

Журнал Science з посиланням на археолога Кет Джарман повідомляє, що бути вікінгом в той час означало скоріше стиль життя або роботу, а не приналежність до певної етнічної групи:

Два скелета вікінгів, поховані на північних островах Шотландії, є чистими шотландцями або ірландцями з точки зору генетики, без будь-якого скандинавського впливу. Кілька людей в Норвегії були поховані як вікінги, але їх гени визначили їх як саамів, етнічну групу, ближчу до азіатам, ніж до європейців.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,