Військові США модернізують румунську військову базу на понад 130 мільйонів доларів

Військові США модернізують румунську військову базу на понад 130 мільйонів доларів

Військові США запросили понад 130 мільйонів доларів на модернізацію румунської військової бази Кимпія-Турзій.

Вона вважається найкращою авіабазою країни і може стати опорним пунктом НАТО в Чорноморському регіоні, що дозволить Америці підсилити військову стримування Росії в Східній Європі.

До чого призведуть гри Росії та США?
Згідно зі звітом американської газети Stars and Stripes, ВПС Сполучених Штатів недавно звернулися до Конгресу з проханням виділити понад 130 мільйонів доларів на реконструкцію колишньої радянської військової бази в центральному районі Румунії. База може стати військовим центром ВПС США в Південно-Східній Європі і опорним пунктом НАТО в Чорноморському регіоні. Це дозволить ще більше підсилити військове стримування Росії в Східній Європі.

Виділення грошей на відновлення колишньої радянської бази

Згідно з повідомленням, Сполучені Штати розраховують виділити майже 3,8 мільярда доларів (приблизно 26,6 мільярда юанів) за Законом про оборонні витрати на 2021 рік у рамках програми «Європейська ініціатива стримування», включаючи суму майже в 130,5 мільйона доларів (близько 913 , 4 мільйони юанів) на модернізацію військово-повітряної бази Кимпія-Турзій в центральній Румунії. Якщо цей бюджетний проект буде прийнятий, це стане найбільшим закордонним військово-будівельним проектом, який буде інвестувати Міністерство оборони США з моменту запуску «Європейської ініціативи стримування» в 2014 році.

ВПС США в своїй заявці на бюджет в Конгрес заявили, що «військово-повітряна база Кимпія-Турзій є основним способом європейського командування США реагувати на постійно мінливі умови європейської безпеки». У минулому році європейське командування ВПС США направило кілька безпілотників MQ-9 Reaper, дислокованих в Польщі, на базу на короткий проміжок часу для посилення моніторингу і контролю в Чорноморському регіоні. Крім того, військові США неодноразово відправляли на базу свої винищувачі на чергування.

Ця серія дій показує, що Сполучені Штати і їх союзники хочуть продовжувати розширювати військову діяльність в Східній Європі. Хоча в останні роки Міністерство оборони США поступово збільшувало свої інвестиції в цю базу, в даний час на ній немає майданчика для стоянки великогабаритних військових літаків, тому категорії озброєння, які ВПС США можуть відправляти на базу, обмежені, а здатність виконувати місії значно знижена. У своїй заяві з бюджету ВПС США запросили ряд великих реконструкцій і модернізацій бази, включаючи модифікацію захисного спорядження для посадки небезпечних вантажів, будівництво більшої кількості майданчиків для стоянки літаків, нафтових сховищ і складів для забезпечення внутрішньої логістики на базі.

У 2019 ВПС США витратили близько 40 мільйонів доларів (приблизно 280 мільйонів юанів) на модернізацію 71-ї бази ВПС Румунії Кимпія-Турзій. База була побудована румунськими ВПС в 2002 році і вважається найкращою авіабазою в Румунії. Після приєднання у 2014 році Криму до Росії у Румунії з’явилася кордон з РФ по морю, тому для Румунії активна інтеграція в НАТО, а також придушення і стримування Росії сприяють забезпеченню її власної стратегічної безпеки.

Частий сигнал про «повернення в Східну Європу»

З червня Сполучені Штати і їх союзники по НАТО постійно проводять спільні військові навчання в Східній Європі. Американські ракетні есмінці втретє за рік увійшли в Чорне море, щоб продемонструвати свою передову міць. Після «несподіваного візиту» міністра оборони США Марка Еспера в НАТО 15 червня президент США Дональд Трамп оголосив про значне скорочення чисельності американських військ, дислокованих в Німеччині.

Зовнішній світ вважає, що ця частина виведених з Німеччини американських військ буде розквартирована в Польщі на постійній основі. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що багато європейських країн, включаючи Польщу, країни Балтії і Чорноморського регіону, збільшили військову присутність США.

Росія в зв’язку з цими подіями відреагувала дуже гостро. У російському Західному військовому окрузі була посилена оборона в напрямку Балтійського моря, а в Південному військовому окрузі були організовані збройні сили для всебічного моніторингу пересування кораблів НАТО і своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації у водах Чорного моря. Російські Балтійський флот, Чорноморський флот і Північний флот також проведуть військові навчання.

Ігри США і Росії стають нормою

У майбутньому в процесі підтримки розширення НАТО на схід, Сполучені Штати будуть приділяти більше уваги створенню стримуючих прикордонних збройних сил в області протиповітряної і протиракетної оборони в сусідніх з Росією країнах, таких як Румунія, Польща та Україна. Вони також будуть посилювати фактичну бойову підготовку в НАТО і сприяти зміцненню потенціалу щодо спільних бойових операцій, щоб всебічно і багатопланово домагатися стратегічної блокади і військового тиску на Росію.

В умовах серйозного відсутності взаємного стратегічного довіри і все більш запеклою військової конфронтації між двома сторонами Росія може використовувати внутрішні конфлікти в НАТО для зміцнення стратегічних ядерних сил і просування військового розгортання, а також для посилення стратегічної переваги з метою зайняти вигідне положення у військовому протистоянні.

У майбутньому стратегічні ігри між Сполученими Штатами і Росією в Східній Європі можуть продемонструвати тенденцію до довгостроковості і ускладнення. Тому ризик виникнення «випадкового пострілу» все ще буде існувати через вимушені військові демонстрації обох сторін.

Поділитись