Військові США запросили понад 130 мільйонів доларів на модернізацію румунської військової бази Кимпія-Турзій.
Вона вважається найкращою авіабазою країни і може стати опорним пунктом НАТО в Чорноморському регіоні, що дозволить Америці підсилити військову стримування Росії в Східній Європі.
До чого призведуть гри Росії та США?
Згідно зі звітом американської газети Stars and Stripes, ВПС Сполучених Штатів недавно звернулися до Конгресу з проханням виділити понад 130 мільйонів доларів на реконструкцію колишньої радянської військової бази в центральному районі Румунії. База може стати військовим центром ВПС США в Південно-Східній Європі і опорним пунктом НАТО в Чорноморському регіоні. Це дозволить ще більше підсилити військове стримування Росії в Східній Європі.
Виділення грошей на відновлення колишньої радянської бази
Згідно з повідомленням, Сполучені Штати розраховують виділити майже 3,8 мільярда доларів (приблизно 26,6 мільярда юанів) за Законом про оборонні витрати на 2021 рік у рамках програми «Європейська ініціатива стримування», включаючи суму майже в 130,5 мільйона доларів (близько 913 , 4 мільйони юанів) на модернізацію військово-повітряної бази Кимпія-Турзій в центральній Румунії. Якщо цей бюджетний проект буде прийнятий, це стане найбільшим закордонним військово-будівельним проектом, який буде інвестувати Міністерство оборони США з моменту запуску «Європейської ініціативи стримування» в 2014 році.
ВПС США в своїй заявці на бюджет в Конгрес заявили, що «військово-повітряна база Кимпія-Турзій є основним способом європейського командування США реагувати на постійно мінливі умови європейської безпеки». У минулому році європейське командування ВПС США направило кілька безпілотників MQ-9 Reaper, дислокованих в Польщі, на базу на короткий проміжок часу для посилення моніторингу і контролю в Чорноморському регіоні. Крім того, військові США неодноразово відправляли на базу свої винищувачі на чергування.
Ця серія дій показує, що Сполучені Штати і їх союзники хочуть продовжувати розширювати військову діяльність в Східній Європі. Хоча в останні роки Міністерство оборони США поступово збільшувало свої інвестиції в цю базу, в даний час на ній немає майданчика для стоянки великогабаритних військових літаків, тому категорії озброєння, які ВПС США можуть відправляти на базу, обмежені, а здатність виконувати місії значно знижена. У своїй заяві з бюджету ВПС США запросили ряд великих реконструкцій і модернізацій бази, включаючи модифікацію захисного спорядження для посадки небезпечних вантажів, будівництво більшої кількості майданчиків для стоянки літаків, нафтових сховищ і складів для забезпечення внутрішньої логістики на базі.
У 2019 ВПС США витратили близько 40 мільйонів доларів (приблизно 280 мільйонів юанів) на модернізацію 71-ї бази ВПС Румунії Кимпія-Турзій. База була побудована румунськими ВПС в 2002 році і вважається найкращою авіабазою в Румунії. Після приєднання у 2014 році Криму до Росії у Румунії з’явилася кордон з РФ по морю, тому для Румунії активна інтеграція в НАТО, а також придушення і стримування Росії сприяють забезпеченню її власної стратегічної безпеки.
Частий сигнал про «повернення в Східну Європу»
З червня Сполучені Штати і їх союзники по НАТО постійно проводять спільні військові навчання в Східній Європі. Американські ракетні есмінці втретє за рік увійшли в Чорне море, щоб продемонструвати свою передову міць. Після «несподіваного візиту» міністра оборони США Марка Еспера в НАТО 15 червня президент США Дональд Трамп оголосив про значне скорочення чисельності американських військ, дислокованих в Німеччині.
Зовнішній світ вважає, що ця частина виведених з Німеччини американських військ буде розквартирована в Польщі на постійній основі. Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що багато європейських країн, включаючи Польщу, країни Балтії і Чорноморського регіону, збільшили військову присутність США.
Росія в зв’язку з цими подіями відреагувала дуже гостро. У російському Західному військовому окрузі була посилена оборона в напрямку Балтійського моря, а в Південному військовому окрузі були організовані збройні сили для всебічного моніторингу пересування кораблів НАТО і своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації у водах Чорного моря. Російські Балтійський флот, Чорноморський флот і Північний флот також проведуть військові навчання.
Ігри США і Росії стають нормою
У майбутньому в процесі підтримки розширення НАТО на схід, Сполучені Штати будуть приділяти більше уваги створенню стримуючих прикордонних збройних сил в області протиповітряної і протиракетної оборони в сусідніх з Росією країнах, таких як Румунія, Польща та Україна. Вони також будуть посилювати фактичну бойову підготовку в НАТО і сприяти зміцненню потенціалу щодо спільних бойових операцій, щоб всебічно і багатопланово домагатися стратегічної блокади і військового тиску на Росію.
В умовах серйозного відсутності взаємного стратегічного довіри і все більш запеклою військової конфронтації між двома сторонами Росія може використовувати внутрішні конфлікти в НАТО для зміцнення стратегічних ядерних сил і просування військового розгортання, а також для посилення стратегічної переваги з метою зайняти вигідне положення у військовому протистоянні.
У майбутньому стратегічні ігри між Сполученими Штатами і Росією в Східній Європі можуть продемонструвати тенденцію до довгостроковості і ускладнення. Тому ризик виникнення «випадкового пострілу» все ще буде існувати через вимушені військові демонстрації обох сторін.