В НАТО розглядають можливість відправлення в Україну інструкторів для навчання ЗСУ

В НАТО розглядають можливість відправлення в Україну інструкторів для навчання ЗСУ

В НАТО розглядають можливість відправлення в Україну інструкторів для навчання ЗСУ. Але у Байдена проти, оскільки може залучити США та Європу до війни.

Про це пише New York Times.

За даними газети, Україна офіційно звернулися до США та НАТО з проханням навчити 150 000 новобранців ближче до лінії фронту – для більш швидкого розгортання.

Поки що Сполучені Штати відповіли «ні», пише видання. Але голова Об’єднаного комітету начальників штабів Чарльз Браун заявив журналістам, що «згодом ми прийдемо до цього».

Наразі, за його словами, відправлення інструкторів поставить їх під загрозу. І, швидше за все, означатимуть підключення натовської ППО для прикриття місць навчання. «Це потенційно може втягнути Америку у війну», – пише видання.

«Білий дім був непохитним у тому, що він не розміщуватиме американські війська, включаючи інструкторів, на території України, і цю позицію підтвердив представник адміністрації у четвер. Адміністрація також закликала союзників по НАТО не відправляти свої війська», – йдеться у статті.

Але перенесення навчання в Україну, як визнають американські військові, заощадить час на переправці новобранців за тисячу кілометрів туди й назад до Німеччини. І «дозволить американським інструкторам швидше збирати інформацію про нововведення, що відбуваються на українській лінії фронту».
У статті New York Times згадано кількість солдатів, яких планують навчити ЗСУ для відображення російського наступу цього літа – 150 тисяч людей.

Таку інформацію, за даними газети, українські офіційні особи передали до Вашингтона.

Раніше ЗМІ із посиланням на джерела в українському Генштабі заявляли, що Київ планує мобілізувати до армії приблизно 100 тисяч людей 25-26 років, чию мобілізацію Зеленський дозволив у квітні.

Також український Мін’юст повідомляв, що ще приблизно 10-20 тисяч осіб зможуть мобілізувати із в’язниць після підписання вже прийнятого Радою законопроекту.

Командувач Сухопутних сил Павлюк раніше казав, що Україна готує десять нових бригад для відображення наступу РФ. За відкритими даними, чисельність української механізованої бригади – від 3 до 5 тисяч осіб. Тобто максимум до 50 тисяч особового складу.

Очевидно, що реальні цифри мобілізації Україна триматиме у секреті. Однак, за вказаними вище даними, видно, що ще зимові плани військових про заклик півмільйона людей будуть явно скориговані в менший бік.

Газета Financial Times у березні з посиланням на джерела повідомляла, що Україна планує мобілізувати 330 тисяч новобранців.

Поділитись