В Ізраїлі тривають парламентські вибори

В Ізраїлі тривають парламентські вибори

Дільниці для голосування відкрилися у вівторок о 07:00 за місцевим часом на дострокових парламентських виборах в Ізраїлі, які стануть уже п’ятими з 9 квітня 2019 року.

За їхніми підсумками визначиться склад Кнесету (парламенту) 25-го скликання, після чого розпочнеться процедура формування урядової коаліції і, у разі її успіху, буде приведено до присяги новий уряд та прем’єр. За даними ЦВК, на цих виборах зможуть проголосувати 6,78 млн. виборців. Відповідно до закону, це громадяни країни віком від 18 років, які перебувають у день голосування в єврейській державі або за її межами в офіційних відрядженнях.

Загалом на ізраїльській території працюватиме близько 12 000 дільниць для голосування. Їхні двері будуть відчинені до 22:00. Незабаром після цього будуть оголошені результати екзитполів та розпочнеться підрахунок поданих бюлетенів.

Вибори відбуваються за підвищених заходів безпеки. Для забезпечення порядку в країні в цей день буде задіяно близько 18 тис. співробітників поліції. У свою чергу, прес-служба Армії оборони Ізраїлю повідомила про введення 1 листопада режиму блокади палестинських територій на одну добу.

Основні претенденти

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, основними претендентами на перемогу на виборах у партійному заліку є партія “Лікуд” лідера опозиції, екс-прем’єра Біньяміна Нетаньяху, яка може розраховувати приблизно на 30 крісел у парламенті, а також “Еш атид” нинішнього глави уряду Яїра , Якою соціологи пророкують від 24 до 27 місць

Крім того, 14 крісел у новому скликанні парламенту може отримати вкрай права релігійна партія “Релігійний сіонізм” Ітамара Бен-Гвіра та Бецалеля Смортича, а блок “Державний табір”, створений на базі партії “Кахоль-лаван” чинного міністра оборони Бені Ганца. парламентських крісел. У парламент, якщо вірити опитуванням, пройдуть ще щонайменше сім партій, які отримають від чотирьох до восьми місць.

Цього разу знову основна боротьба, як прогнозують аналітики, розгорнеться навколо того, хто з політиків зможе досягти формування стійкої урядової коаліції, яка контролює щонайменше 61 зі 120 місць у Кнесеті. А якщо ні, то в Ізраїлі знову можуть бути призначені перевибори.

Розпуск попереднього скликання Кнесета

Цьогорічний ізраїльський кабмін сформувала коаліція на чолі з партіями “Яміна” Нафталі Беннета та “Єш Атід” Яїра Лапіда за підсумками парламентських виборів 23 березня 2021 року. У червні того ж року Беннет змінив Нетаньяху на посаді прем’єра, який той незмінно обіймав з 2009 року.

До середини поточного року правляча коаліція зіткнулася з нездатністю забезпечити в Кнесеті необхідну більшість для голосування щодо важливих законопроектів. Вона, зокрема, не змогла продовжити на чергові п’ять років термін дії важливої ​​ухвали про застосування ізраїльського законодавства в єврейських поселеннях на Західному березі річки Йордан, що спливав 1 липня. У цих умовах 20 червня Беннет та Лапід домовилися про розпуск парламенту, відповідний законопроект було затверджено Кнесетом 30 червня.

Тоді ж дострокові вибори – вже п’яті за три з половиною роки – були призначені на 1 листопада, а пост прем’єра, згідно з коаліційною угодою, перейшов від Беннета до Лапіда до нових виборів. Пізніше Беннет заявив, що у новій виборчій кампанії брати участь не стане. Лапід же, який нині обіймає посаду глави уряду, очолюватиме перехідний кабмін до моменту приведення до присяги нового прем’єра.

Поділитись