В Італії заявили, що покарали «архітектора палацу Путіна»

Влада Італії заарештувала майно італійського архітектора Ланфранка Чирілло, підозрюваного у порушенні податкового законодавства.

Чирілло має російське громадянство, і, за інформацією італійських ЗМІ, розслідування розпочалося після того, як у архітектора знайшли зареєстрований у РФ та нерозмитнений вертоліт.

Італійські правоохоронні органи заарештували майно бізнесмена та архітектора Ланфранко Чирілло, який має російське громадянство, який протягом багатьох років проживав у Росії та спроектував у країні низку будівель, у тому числі курортний комплекс під Геленджиком. Як пише газета Il Messaggero, Чирілло запідозрили у скоєнні податкових злочинів, відмиванні грошей та фіктивній передачі активів.

За версією слідства, він не задекларував доходи у розмірі десятків мільйонів євро з 2013 по 2019 рік та «імітував» життя в іншій країні. Загальна вартість заарештованого майна перевищує 140 млн. євро, зазначає видання.

Йдеться про об’єкти нерухомості, банківські рахунки, коштовності, витвори мистецтва відомих авторів, у тому числі Пікассо, Сезанна, Кандинського, Де Кіріко, та інші предмети розкоші, а також зареєстрований у Росії гелікоптер, після виявлення якого в провінції Брешіа і було розпочато розслідування . Гелікоптер не був розмитнений.

Слідчі дії «зосереджені на пошуку значних проявів багатства, абсолютно невідповідних до задекларованого оподатковуваного доходу». Адвокат Чирілло підтвердив кореспонденту Reuters, що активи його підзахисного справді заарештовані.

«Архітектор, який перебуває в Москві, дуже розчарований тим, що через те, що він купив престижну нерухомість та твори мистецтва в Італії та забезпечив дружину та дочку, вважається, що він інсценував свій переїзд за кордон», — сказав юрист.

Чирілло отримав російський паспорт у серпні 2014 року. Юридичною підставою для присвоєння громадянства став пункт «а» статті 89 Конституції РФ, яка наділяє президента Росії правом вирішення питань громадянства та надання політичного притулку. Італійські ЗМІ називають Чирілло «архітектором Путіна».

Як пише la Repubblica, саме він побудував віллу на березі Чорного моря в Геленджику, обставлену меблями з найексклюзивніших італійських компаній і нагадує віллу «Чортоза» Сільвіо Берлусконі.

Згідно з «розслідуванням» «Фонду боротьби з корупцією» Олексія Навального, курортний комплекс належить путіну. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков цю інформацію неодноразово спростовував.

За словами представника Кремля, це чутки, а сам кровавий диктатор ніколи не був на цій віллі. Пізніше президентові ставили питання про «палац» на зустрічі зі студентами, на що він відповів так:

«Нічого з того, що там зазначено як моя власність, ні мені, ні моїм близьким родичам не належить і ніколи не належало. Ніколи».

В інтерв’ю італійському телеканалу La7 у квітні Чирілло зізнався, що він спроектував будівлю, але уточнив, що замовником виступала приватна компанія.

«Божевілля думати, що президент такої важливої ​​країни мав побудувати собі палац», — сказав Чирілло.

Рік тому архітектор дав інтерв’ю la Repubblica, в якому розповів, що в нього, крім резиденції в Брешії, є резиденція в Дубаї, п’ять вілл на узбережжі Коста Смеральда, гарний будинок у Москві та Нью-Йорку. При цьому він спростував припущення, що за проектування комплексу в Геленджику йому виділили ділянку неподалік.

У лютому в інтерв’ю газеті Giornale di Brescia Чирілло наголошував, що реалізував у Росії ряд важливих проектів і привніс «найкращі зразки італійської майстерності до будинків багатьох впливових людей».

Як раніше писав The New Times, Чирілло спроектував у тому числі офіс фінансової групи ІФД «КапіталЪ» на Краснопресненській набережній та інтер’єри багатьох будинків на Рубльовці.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,